Wo 26 oktober 1989 nr97 b. de wekelijkse warenmarkt veroorzaakt een verkeersgevaar11jke eituatle. Doordat op marktdagen fietsers en bromfietsers de trottoirs gebruiken ontstaan voor kinderen, bewoners en bedrijven gevaarlijke situaties. Üok veroorzaken foutparkeerders een verkeerschaos waardoor al enkele malen ongelukken zijn gebeurd. In het bestemmingsplan dienen maatregelen te worden opgenomen die een ordelijk verloop waarborgen. Er wordt geluidsoverlast ondervonden van de radio's van raarktkooplieden en hinderlijke stankoverlast van verschillende kramenDoor het slechte wegdek blljft na afloop van de markt veel afval achter; cde erfbebouwing van het perceel Valkenburgerplein 18 zou moeten worden be- perkt tot 20 m2 zonder uitbreidingsmogelijkheid en inclusief de bestaande schuur ad a Het noordelijk deel van de Valkenburgerlaan heeft een funktie voor de ont- sluiting van de aanliggende bebouwing. Het betreffende weggedeelte vervult dus een ondergeschikte verkeersfunktie en is bestemd tot verblijfsgebied In artlkel 18 is bepaald wat op deze gronden toelaatbaar is. Tevens is hierin opgenomen dat een plan tot herinrichting van een verblijfsgebied in overleg met belanghebbenden wordt voorbereid; overigens bestaan voor dit weggedeelte thans geen herinrichtingsplannen, aan het wegdek worden de gebruikelijke onder- houdswerkzaamheden uitgevoerd. Over het noordelijk deel van de Valkenburgerlaan rijdt buslijn 4 van de Noord-Zuid Hollandse VervoermaatschappiJHet betreft een half-uur dienst hetgeen betekent dat 4 maal per uur een bus passeert. Volgens de inventarisatie wegverkeerslawaai komt het betreffende weggedeelte niet voor sanering in aanmerking. ad b. In artikel 18 "Verblijfsgebied" is een gebruiksbepaling opgenomen waarmee het gebruik ten behoeve van de in 1984 ingestelde warenmarkt op het gedeelte van de Valkenburgerlaan tussen het Raadhuispleln en het Valkenburgerplein wordt geconso1ideerdDe geuite klachten over de wekelijkse warenmarkt worden niet in dit planologisch kader behandeld, maar betreffen de uitvoering van het raadsbesluit tot instelling van de markt en de marktverordeningDe de6tijds daartegen ingebrachte bezwaren zijn tot in hoogste instantie ongegrond ver- klaard ad c. Er bestaat geen aanleiding voor dit individuele geval af te wijken van de al- gemene erfbebouwingsregeling. De omvang van het terrein met de bestemming "erf" zou met gebruikmaking van de vrijstellingsmogelijkheid maximaal 402 bebouwing (ruim 39 m2) toelaten. Burgemeester en wethouders kunnen zonodig nadere eisen stellen ten aanzien van de situering, de lengte en hoogte van de gebouwen indien deze in of nabij de erfafscheiding worden gebouwd. Hiermee wordt beoogd te voorkomen dat de op te richten bebouwing onnodige veranderingen teweegbrengt in de bezonningsr.ituatie op de aangrenzende erven. 3. de heer A.J.P.V. Bertholee Reklamant wijst op een verschil in de op de plankaart aangegeven erfbestemming van zijn perceel ten aanzien van de feitelijke (eigendoms-) situatie en verzoekt dit te rectificeren. Hij vraagt voorts waarom de zuidzijde van de Sportparklaan niet in het plan is opgenomen. De westelijke grens van de erfbestemming zal op de plankaart aan de feitelijke sltuatie worden aangepast. De grens van het plangebied wordt aan de zuidzijde gevormd door de noordzijde van de SportparklaanDe laan zelf en het gebied ten zuiden daarvan maken deel uit van een ander plangebied.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 9