GW 30 november 1989 101 EVALUATIERAPPORT SOCIALE ALARMERING Heemstede, 7 november 1989 Aan de raad, B1j de raadstukken 1s voor u ter Inzage gelegd het evaluatlerapport sociale alarmerlng Heemstede-Bennebroek, opgesteld door de zorg- sector Gemeentewerken. In d1t rapport wordt een ulteenzettlng ge- geven van de sociale alarmerlng 1n de periode junl 1987 tot en met 31 december 1988. Tevens worden voorstellen gedaan voor een ver- betering van het systeem. BHjkens het rapport was het aantal abonnees elnd 1988 98; 1n de Nota centrale antenne-1nr1cht1ng Heemstede 1984 1s het minimaal vereiste aantal voor een sluitende exploitatie 150. Gestreefd zal worden naar een verhoging van het aantal abonnees. Geconcludeerd wordt dat het aantal alarmmeldlngen dat terecht komt bij de vierde hulpverlener (Dlenstencentrum voor Heemstede en GecoBrdineerd ouderenwerk voor Bennebroek, een en ander in combinatie met Huize Meerleven), veel te hoog is; in genoemde periode was dit 64 op een totaal van uitelndelijk 98 abonnees. Uitgangspunt was éën meldlng per maand op een totaal van 150 abonnees. Het is niet mogelijk gebleken de vierde hulpverleners- taak door vrljwilHgers te laten uitvoeren; in geval van nood is deskundige hulp nodig. Daarom zijn de professionele medewerkers van het Dienstencentrum en het Gecoördlneerd ouderenwerk Bennebroek ingeschakeld. Door de vele alarmmeldlngen is bedoelde taak voor hen echter te zwaar. De medewerkers hebben dan ook te kennen gegeven deze taak zo spoedig mogelijk te wlllen neerleggen, dan wel deze alleen tegen betallng van een vergoeding met terugwerkende kracht tot 1 januarl 1989 te wlllen voortzetten. Terwille van de continuTteit en in het belang van een adequate hulpverlenlng 1s het evenwel gewenst de vlerde hulpverleners- taak te laten uitvoeren door anderen; hierbij wordt gedacht aan de Gezinszorg, c.q. het Kruiswerk. Overleg met de Stichtlng Ge- zinszorg is gaande. - 1 -

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 1