WE 113 Heemstede, 5 december 1989 Aan de raad, Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te Heem- stede verzoekt u medewerking te verlenen voor: a. het vervangen van de regelapparatuur van de c.v.-ketel van de Bosch en Hovenschool; b. het vervangen van de rookafvoer t.b.v. de Bosch en Hovenschool; c. het vervangen van een gasgeiser t.b.v. de Prinses Beatrixschool Ad a Door een kleine explosie in de c.v.-ketel is de waakvlam defect geraakt. Doordat de branderbeveiligingsontsteking was versleten, heeft er zich gas opgehoopt en heeft zich een kleine explosie voorgedaan, zonder verdere gevolgen. In juli 1989 is de ketel schoongemaakt. Hierbij is bovenvermeld defect niet geconstateerd. Volgens het schoolbestuur bedragen de herstelkosten circa 2.500,- De installatie is na overleg met de gemeente gerepareerd, daar de school gelet op het jaargetijde, niet zonder verwarming kan. Het schoolbestuur heeft nagelaten om direct na de reparatie de werkelijke kosten (ad 624,80) aan de gemeente mee te delen. Direct na de melding van de explosie heeft een expertisebureau in opdracht van de gemeente, de situatie terplaatse onderzocht. Uit dit onderzoek is naar voren gekomen dat de totale schade 296,25 bedraagt. Dit bedrag is in overleg met het technisch installatie- bureau Nieuwenhuizen vastgesteld. Dit bedrag wordt volledig gedekt door de verzekering die de gemeente voor alle basisscholen heeft afgesloten. Het schoolbestuur komt in aanmerking voor een vergoe- ding van 296,25. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 17