wo 117 Heemstede, 5 december 1989 Aan de raad, In het voorjaar van 1990 zal een aanvang gemaakt worden met de bouw van fase 2 van de vervangende nieuwbouw op het Res Novaplein, omvattende 12 woningwetwoningen en 28 bejaardenwoningen. Voor de financiering van genoemde 12 woningen heeft u, in verband met de gewijzigde financieringsstructuur voor nieuwbouw in de sociale huursector, bij uw besluit van 29 juni 1989, nr. 75 bepaald de opdrachtgever, Woningvereniging "Berkenrode"een aanbod te d°en in de vorm van een gemeentelijke lening. In het betreffende besluit is de datum waarop de jaarlijkse bijdrage voor deze woningen door het rijk definitief zal worden bepaald, gestelde op 30 december 1989. Het renteverschil tussen de dag van het NKS-subsidiebesluit (29 juni 1989) en de dag van de bijdragebepaling (30 december 1989) zal door de rijksbijdrage worden opgevangen. Teneinde het eventuele verschil tussen de subsidierente (de rente waar het rijk meerekent) en de financieringsrente (de reële rente waartegen de lening wordt verstrekt) zo min mogelijk uiteen te laten lopen, is het raadzaam de financiering te laten plaats- vinden op de eertijds opgegeven datum (30 december 1989). Een verschil hiertussen wordt namelijk niet gecompenseerd in de rijksbijdrage. Het verschil kan overigens ook voordelig zijn. De lening dient te omvatten het bedrag van de gezuiverde stichtings- kosten welke in het NKS-besluit zijn bepaald op f 1.422.864,--. De kosten die het Waarborgfonds Sociale Woningbouw (WSW) zou berekenen in geval de opdrachtgever op de kapitaalmarkt een financiering zou aantrekken en bij het WSW zou borgen, laten zich in geval van een gemeentelijke lening, volgens VNG-richtlijn, vertalen in een rente-opslag van 0,2%. Wij adviseren deze rente- opslag/risicovergoeding toe te passen.

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 39