wo 22 december 1989 WIJZIGING VAN DE VERORDENING OP DE WELSTANDSCOMMISSIE 125 Heemstede, 5 december 1989 Aan de raad, Teneinde te voldoen aan het voornemen over te gaan tot het bezui- nigen op de post "welstand" onder hoofdstuk 8 van de begroting voor het jaar 1990 en de daaraanvolgende jaren met een bedrag groot f 8.000,-- is aan de hand van beschikbaar cijfermateriaal een afweging gemaakt van de mogelijkheden welke kunnen leiden tot voornoemde bezuiniging. De hierbij 1n aanmerking genomen alternatieven zijn een punt van bespreking geweest met de leden van de welstandscommissie uit oogpunt van zorgvuldigheid, mede met het oog op continufteit van de beoordelingskwaliteit van het welstandsadvies. Mede aan de hand van de door de commissie aangedragen argumenten lijkt het meest effectief te zijn over te gaan tot vermindering van het aantal vaste architectleden van de commissie, daar dit niet zal leiden tot vermindering van de dienstverlening aan de indieners van bouwplannen. De hierdoor te verkrijgen bezuiniging zal het streefbedrag nagenoeg bereiken. Dientengevolge zal de verordening op de welstandscommissie op een aantal punten aangepast moeten worden, met name in de samen- stelling van de commissie, terwijl ook op het punt van vaststelling van het advies de vermindering zou kunnen leiden tot het staken van de stemmen. Onder aanbieding van een ontwerp-besluit stellen wij u voor over te gaan tot wijziging van de verordening op de welstandsconmissie te besluiten. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W. van den Berg De burgemeester, O.R. van den Bosch. -1-

Raadsnotulen Heemstede | 1989 | | pagina 61