Fin 25 januari 1990 4 De voorzitter van de RvC wordt door deze raad zelf benoemd. In de stuurgroep is overeengekoraen dat een commissaris vanuit Heemstede tot voorzitter zal worden gekozen. 5Di rect ie De onderneming zal worden bestuurd door een directeur. Deze wordt I benoemd door de AVATen aanzien van de essiëntele besluiten heeft de directeur goedkeuring nodig van de RvC en/of AVADe naam van de di recteur moet worden vermeld in de oprichtingsakte Wij stellen u voor de heer ing. MGRMHaaker te benoemen tot eerste directeur van de "N.V. Energiebedrijf Zuid-Kennemerland" onder nader te stellen voorwaarden. 6.0verige aspecten Door het huidige energiebedrijf worden diverse werkzaamheden uit- gevoerd ten behoeve van de gemeente. Het betreft de volgende taken - onderhoud openbare verlichting; - onderhoud verkeersregelinstallaties-en verlichting; - onderhoud gas-en elektriciteitsinstallaties in gemeentegebouwen Met uitzondering van de werkzaamheden aan de openbare verlichting, die zodanig verbonden zijn met de overige werkzaamheden van het energiebedrijfmenen wij dat de overige taken geen directe relatie hebben met de energiedistributietaak van het nieuwe bedrijf. Wij zijn daarora van oordeel dat deze taken niet in een distributiebedrijf thuishoren. Daarnaast blijft onverlet de mogelijkheid om met de N.V. een dienstverleningsovereenkomst aan te gaan op andere terreinen. 7.Verdere procedure Na het voorgaande en met name door hetgeen is vastgelegd in het eindrapport van de stuurgroep, is naar ons oordeel de conclusie gewettigd dat de wezenlijke structuur voor de nieuwe onderneming is omlijnd en vastgelegd. Het besluit tot oprichting van een naamloze vennootschap moet worden goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. De minister van justitie zal bovendien een verklaring van geen bezwaar (op grond van het Burgerlijk Wetboek) op basis van de ontwerp- oprichtingsakte dienen af te geven. Een vereiste voor de structuur NV is echter dat de onderneming een ondernemingsraad moet hebben. Het personeel kan echter pas instro- men in de vennootschap wanneer de zaken rond het pensioen van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds zijn geregeld, dat wil zeggen wanneer de zgn. B-3 status is verleend door de minister van binnenlandse zaken. - 4 -

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 12