Fin 25 januari 1990 4 De B-3 status kan pas worden aangevraagd nadat de vennootschap is opgericht. Op het moment dat op basis van de concept statuten de verklaring van geen bezwaar bij het ministerie van justitie wordt aangevraagd, is derhalve nog niet duidelijk wanneer het personeel instroomt en wanneer de ondernemingsraad zal zijn ingesteld. Derhalve kan de opgerichte vennootschap niet terstond voldoen aan de eisen gesteld door het structuurregime Om dit probleem op te lossen wordt voorgesteld, zulks na overleg met de notaris, eerst een gewone NV op te richten met slechts een werknemer, namelijk de directeur en met een gestort kapitaal van f 100.000 de minimale inleg). De concept oprichtingsakte met statuten voor een dergelijk NV is als bijlage C aan het eind- rapport toegevoegd. Deze gewone NV vraagt de B-3 status aan Vervolgens wordt de NV door statutenwijziging omgezet in een structuur NV. Op hetzelfde tijdstip treedt eveneens het personeel in dienst van de NV. Deze statutenwijziging, waartoe formeel moet worden besloten door de AVA, zai plaatsvinden in 1991, uiterlijk op 31 mei 1991 met terugwerkende kracht tot 1 januari 1991. Wij stellen u voor de hierboven geschetste procedure te volgen. In verband met de doelmatigheid stellen wij u bovendien voor.naast de oprichting van de gewone NV, te besluiten tot statutenwijziging voor de omvorming tot een structuur NV, zodat de AVA direct na oprichting een besluit kan nemen ten aanzien van de omvorming. Burgemeester en wethouders van Heemstede, de secretaris. de burgemeester Wvan den Berg, O.R. van den Bosch.

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 13