wo 25 januari 1990 SUBSIDIEREGELING INZAMELING OUD PAPIER nr6 Heemstede9 januari 1990, Aan de Raad, In uw vergadering van 21 juli 1988 (raadsbesluit nr. 82) heeft u voor een proefperiode van 1 jaar de subsidierege- ling inzameling oud papier vastgesteld en ten behoeve van de subsidiëring een krediet van 9.500, beschikbaar gesteldInmiddels is deze proefperiode verstreken en în november jl. kon ook de balans worden opgemaakt van 1 jaar gebruik papierbakken in Heemstede. Gedurende de proefperiode hebben 5 scholen/verenigingen gebruik gemaakt van de subsidieregelingin totaal werd 552,40 subsidie uitbetaald. Er zijn in Heemstede 14 scholen en verenigingen op dit terrein actief. Bij de inwerkingtreding van de regeling zijn alle betrokkenen, c.q. potentiële subsidieverkrijgers hierop schriftelijk geattendeerd. Een van de oorzaken van het beperkte beroep dat op de regeling is gedaan, is waarschijnlijk de stijging van de papierprijsDaarnaast zal de plaatsing van papierbakken van invloed zijn op de door de scholen en verenigingen ingezamelde hoeveelheid oud papier. De gemiddelde weekop- brengst per papierbak bedraagt nu circa 330 kg. Dit cijfer vertoont na 1 jaar nog steeds een stijgende lijn. Ondanks het voorgaande stellen wij u voor de subsidierege- ling te continueren en wel om de volgende redenen. abij een lage papierprijs blijft er een stimulans voor inzameling; b. inzameling wordt gecontinueerd bij een lage prijs en dit betekent dat de afvalstroom naar de gemeentereini- ging verminderthetgeen een besparing betekent op de vervoers— en verwerkingskosten van afval;

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 21