Wo Heemstede, 20 maart 1990. Aan de raad, Vanaf 1 januari 1987 wordt de tegemoetkoming aan de gemeente voor bijdragen ten behoeve van verhuis- en herinrichtingskosten ver- strekt op basis van de Regeling geldelijke steun voorzieningen aan huurwoningen 1987 (RGSVH 87)Aan de gemeente was de zorg opgedra- gen dat deze bijdragen ook ten goede kwamen aan huurders die dergelijke kosten gemaakt hadden. Bij uw besluit van 24 septembet 1987, nr110, nadien vervangen door uw besluit van 31 maart 1988, nr. 29, is hieraan uitvoenng gegeven. Gekozen is toen voor het volgende systeem. - In geval het betreft het treffen van voorzieningen aan een (complex) huurwoning(en) van een corporatie/particuliere beleg- gerwordt de bijdrage doorgesluisd naar de corporatie/belegger die'bepaalt of en zo ja hoeveel de toekenning aan de huurder bedraagt. Hiervan dient jaarlijks verslag gedaan te worden. Niet gebruikte middelen worden in principe gerestitueerd aan de gemeente. Indien zich in de nabije toekomst een ander ondehouds- project aandient, kan ook hiervoor gereserveerd worden. - Voor particuliere huurwoningen verloopt de betaling geheel via de gemeente. Tot 31 december 1989 was er een directe relatie tussen het verbe terings/onderhoudsplan en de bijdrage voor de verhuis- en herin- richtingskosten. Deze bedroeg steeds een vast percentage van de berekende bijdrage ineens voor het treffen van de voorzieningen. Met ingang van 1 januari 1990 is de systematiek geheel gewijzigd. Het betreffende hoofdstuk IX "verhuizing en herinrichting" îs în de RGSVH 87 geschrapt en de middelen op de begroting van het ministerie van VROM voor verlening van bijdragen voor verhuizing en herinrichting aan bewoners bij stadsvernieuwingsactiiteiten zijn overgeheveld naar de provinciale stads- en dorpsvernieuwings fondsen. In verband hiermee is een aanpassing nodig van uw besluit van Ji maart 1988, nr. 29. Een aanpassing achten wij ook om ander dan bovengeschetste reden wenselijk. De handelwijze om de verdeling van de middelen aan corporaties/beleggers over te dragen is weliswaar praktisch, maar draagt ontegenzeggelijk de mogelijkheid in zich dat binnen de gemeente onder vergelijkbare omstandigheden verschillende bi]dra gen worden toegekend. Hiertegen kan geen bezwaar of beroep worden aangetekend. Om de mogelijkheid van deze ongewenste verschillen te elimineren en rechtszekerheid te bieden, achten wij het gewenst dat een "Verordening verhuis- en herinrichtingsbijdragen bij stadsvernieuwingsactiviteiten" wordt vastgesteld. Hiertoe hebben wij gebruik gemaakt van een model dat ontworpen is door de VNG Het model en de toelichting hierop liggen op de gebruikelijke wijze ter inzage.

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 15