a. b. Artikel 1. Begripsbepalingen 1.1 In deze verordening wordt verstaan onder: gemeente: de gemeente Heemstede; bürgemeester en wethouders: het college van burgemeester en wethouders van de gemeente; voorzieningen: maatregelen, in de kosten waarvan door de gemeente geldelijke steun is of wordt verleend op grond van 1987G'(RGSVH187)1?e:il:ike voorzienin9en aan huurwoningen huurderdegene die in een woning zijn hoofdverblijf heeft en krachtens een huurovereenkomst als bedoeld in artikel 1584 van het Burgerlijk Wetboek, in het genot van de woning is; bewoner 1. huurder; 2. degene die in de woning zijn hoofdverblijf heeft en anders dan als huurder legaal in het genot van de woning is; udget. het bedrag dat door de raad van de gemeente op grond van artikel 2 van de subsidiebverordening stads- en dorpsver- nieuwing voor het betreffende boekjaar is vastgesteld voor de toekenning van verhuis- en herinrichtingsbijdragen; bijdrage: een bijdrage ineens in de verhuis- en/of herinrich- tingskosten die bewoners maken als gevolg van stads- of dorpsvernieuwingsactiviteiten investeringsbedrag: de door de gemeente aanvaarde kosten van de voorzienmgen, als bedoeld in de regeling geldelijke steun voorzieningen aan huurwoningen 1987, zoals die nu luidt of în de toekomst zal luiden. In deze verordening wordt onder "woning" mede verstaan: een afzonderlijk gedeelte van een gebouw, welk gedeelte tot bewoning is bestemd; een tot bewoning bestemd gebouw dat: - eenheden bevat die hoewel geen zelfstandige woning zijnde bestemd zijn om afzonderlijk te worden bewoond, en - gemeenschappelijke voorzieningen bevat ter compensatie van voorzieningen die in de eenheden ontbreken. Artikel 2. Grondslag en werkingssfeer 2.1 Aan de bewoner wordt een bijdrage toegekend indien de bewoner moet verhuizen, hetzij tijdelijk dan wel definitief, in verband met a. het treffen van voorzieningen aan de woning, waarvan inge- volge een besluit van de gemeente geldelijke steun is ver- leend op grond van de RGSVH'87; b. het slopen van de woning ingevolge een besluit van burgemees- ter en wethouders in het kader van de stads- en dorpsvernieu- wing; c. de uitvoering van een besluit van burgemeester en wethouders tot aanschrijving op grond van artikel 25 van de Woningwet; i. een besluit van de gemeenteraad tot onbewoonbaarverklaring op grond van de artikelen 33 en volgende van de Woningwet, 1.2 b. 2.2 2.3 2.4

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 18