Wo 26 aprll 1990 nr 36 VERKEERSDOSERING CRUQUIUSWEG EN SCHOUWBROEKERBRUG Heemstede, 10 april 1990. Aan de raad, In december 1988 heeft de uw raad ingestemd met de uitvoering van de nivo's I en II van het verkeersreguleringssysteem zoals beschreven in de nota Verkeersregulering Heemstede NVH Op regionaal nivo (nivo I) is het streven erop gericht te komen tot een sluitend stelsel van rondwegen met als belangrijkste component een weg aan de oostzijde van de agglomeratie Op nivo II worden de Heemstede inkomende verkeersstromen op daartoe geschikte plaatsen gedoseerd. Deze notitie bevat een uitwerking van de doseerpunten aan de oostzijde van Heemstede, de Cruguiusweg en de Schouwbroekerbrug 1Doserlng In de nota verkeersregulering Heemstede wordt geconcludeerddat de kruispunten 0 en 6 zich in principe lenen voor dosering van het inkomend verkeer. Eén en ander houdt in, dat het verkeer aan de oost-grens van Heemstede tijdens de drukke perioden van de dag gedoseerd gaat worden. Het verkeer aan de west- en de noord-kant van de gemeente wordt vooralsnog niet gedoseerd. Dosering op kruispunt 0 en kruispunt 6 heeft als doel de kruisingen en wegvakken op de Heemsteedse Dreef vrij van congestie te houden. Het doseermechanisme zal in werking treden als direct voorbij de doseerpunten een intensiteit wordt gemeten van 1150. Op het kruispunt César Francklaan - HAndellaan - Johan Wagenaarlaan K6gaan deze voertuigen in de richting van de Handellaan en de richting van de Johan WagenaarlaanWanneer in de richting Johan Wagenaarlaan 650 motorvoertuigen rijden of in de richting van de Handellaan 500 samen 1150) treedt het mechanisme in werking. Er zal een meetnet worden geïnstalleerd dat informatie ten behoeve van de verkeersregeling voor een bepaald kruispunt cq voor de regelstrategie voor het gehele netwerk verzamelt. Op enige afstand van de poortkruispunten wordt gemeten de hoeveel- heid Heemstede inkomend verkeer en of er sprake is van filevorm- ing. Deze gegevens worden doorgestuurd naar de centrale computer die aan de hand van instelbare kriteria "beslist" wat er op netwerknivo gaat gebeuren. In de spitsperioden zal er over het algemeen sprake zijn van een te groot verkeersaanbodhetgeen leidt tot "doseren", beperkte maximale groentijd op de inkomende richting. Waarschijniijk zal op den duur het doseersysteem niet alleen in het ochtend- en avondspitsuur op werkdagen in werking zijn; de spits breidt zich steeds meer uit en ook daarbuiten - zelfs in de weekeinden- kan er sprake zijn van te veel verkeer waardoor congestie kan ontstaan. Niet alleen aan de rand van het netwerk dient informatie 1

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 5