Mo 26 april 1990 nr 36 verzameld te worden ten behoeve van de strategie op netwerknivo, ook binnen het netwerk tussen de kruisingen zal op sommige wegvakken gemeten worden teneinde te kunnen voorkomen dat aldaar congestie gaat optreden. Dit interne meetnet, bestaande uit telpunten en filedetektie, zal in etappes tegelijkertijd met de vernieuwing van de verkeersregelautomaten op de betreffende kruispunten geinstalleerd worden. In geval van dosering is een "geloofwaardige" verkeerslichten- regeling noodzakelijkKonkreet betekent dit dat voorkomen dient te worden dat, indien de kapaciteit van een kruising meer groen v°or een bepaalde richting mogelijk maakt terwijl dit uit oogpunt van dosering niet gebeurt, de automobi1isten "voor niets staan te wachten" Ervaringen elders in het land hebben uitgewezen dat dit anders onherroepelijk gaat leiden tot het negeren van het rode licht. Voor het doseerpunt Cruquiusweg zijn op drie fronten aanvullende maatregelen nodig: 1. De te realiseren verkeersregeling op Kû in kombinatie met de lay-out van de kruising de toegestane verkeersbewegingen, de prioriteit voor het openbaar vervoer op de diverse richtingen en de mate van konfliktvrij regelen zal, daar waar dat verantwoord is, mede gericht zijn op het verkleinen van de kapaciteit voor het verkeer uit de richting Hoofddorp. 2. Op de kruisingen komen faciliteiten voor de installatie van een controlecamera. Van de aanwezigheid ervan ên van het daadwerkelijk in het openbaar gebruiken van een rood-1icht-camera gaat een preventieve werking uit. 3. Door middel van rijstrooksignalering op portalen boven de rijbaan zal de status van rijstrook welke alleen tijdens doseeiperioden als busstrook dienst doet, worden aangegeven 4. Het Mipperplein krijgt een "afgeleide" doseerfunktie Dat wil zeggen dat er tussen K0 en K1 ook auto's staan te wachten om vervolgens bij het Wipperplein door- gelaten te worden als de situatie op de Heemsteedse Dreef dit mogelijk maakt. Op deze wijze kunnen de automobi1isten bij K0 min of meer zien waarom ze "niet verder kunnen" en wordt de opvangkapaciteit uit- gebreidt Het tankstation dient bereikbaar te blijven. Op het kruispunt Cêsar Francklaan - Händellaan - Johan Wagenaar- laan (K6) worden de volgende aanvullende maatregelen genomen 1Er wordt een permanente busstrook gereserveerd voor busverkeer vanuit Schalkwijk in de richting van de Johan Wagenaan. 2. Er worden prioriteitsmaatregelen getroffen voor het openbaar vervoer uit de diverse richtingen.

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 6