WO 26 april 1990 nr 36 2. Aanverwante werkzaaraheden Ora het verkeer op een verantwoorde wijze te doseren is het van belang de verkeersstroraen centraal te kunnen observeren en eventueel bij te regelen. Hiervoor is een vervanging van de verkeersprocessor nodig die overigens als afgeschreven raoet worden beschouwd. Met behulp van een personal coraputer kan het geheel aan verkeersregelinstallaties onder controle gehouden worden. De verkeersregelinstallaties welke het verkeer op de oostelijke invalswegen gaan doseren, moeten geschikt zijn ora op deze nieuwe centrale computer te worden aangesloten. Dit kan echter in het kader van de vervanging van verkeersregelinstal - laties worden gerealiseerdIn de planvorming is dan ook rekening gehouden met de vervanging van de verkeersregelinstallaties op het kruispunt Cruquiusweg - Heemsteedse Dreef - Wipperplein (Kl) en het kruispunt César Francklaan - HSndellaan - Johan Wagenaar- laan K6De verkeersregelinstallatie op het kruispunt Cruquius- weg - Javalaan K0zal vervangen worden door de provincie Noord - Holland, waarbij de additieve voorzieningen ten behoeve van verkeersdosering en het verbeteren van de fietsroute A. Pauwcol- lege - Wipperplein voor rekening van de gemeente Heemstede zullen komen Voorts zal er een koppelkabel moeten worden gelegd tussen het kruispunt Cruquiusweg - Javalaan K0en het kruispunt Cruquius- weg - Heemsteedse Dreef - Wipperplein (Kl), teneinde ook het K0 op de centrale computer kan worden aangesloten. Met de reconstructie van het kruispunt Cruquiusweg - Javalaan K0wordt tevens aandacht besteed aan de veiligheid van fietsroute van en naar het A. Pauwcollege. De provincie Noord-Holland zal een busbaan aanleggen langs de Cruquiusweg tussen de brug en de Javalaan. 3. Kosten 3.1 Totale kosten. De kosten van het totale project bedragen inclusief de aanleg van de busbaan door de provincie f 1.898.500,--. De kosten voor de geraeente bedragen daarbij f 827.000,-- waarbij rekening is gehouden met te verwachten subsidies. 3.2 Rijkssubsidie De aanleg van de busbaan tussen Cruquiusbrug en K0 en de vervanging van de bestaande verkeerslichteninstallatie zal voor rekening van de provincie plaatsvinden. De provincie ontvangt hiervoor subsidie in het kader van doorstromingsmaatrege1en voor het openbaar vervoer. Uitbreidingen van de installatie, aanpassingen aan K0 en K6 en de busvoorzieningen tussen K0 en K1 komen ten laste van de geraeente. 3

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 7