Wo 26 apiil 1990 nr 36 De maatregelen die getroffen worden t.b.v. de doorstroming van het openbaar vervoer komen in principe in aanmerking voor 80 tot 100 subsidie. De Rijksverkeersinspectie is de instantie die de subsidie- aanvragen behandelt. Zij heeft geadviseerd het geheel aan maatregelen voor het openbaar vervoer in het kader van het verkeersreguleringssysteem in één subsidie-aanvraag te behan- delenDe te verwachten subsidie bedraagt f 284.600,exclde subsidie voor de van provinciewege aan te leggen busbaan. Uit overleg met de Rijks Verkeers Inspectie van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat de instantie die de subsidie-aanvraag moet beoordelenis gebleken dat het verkrijgen van subsidie voor het projekt haalbaar is. Het is dan ook reëel om met de verlening hiervan rekening te houden. De provincie Noord-Holland is voornemens langs de Cruquiusweg tussen de brug en het kruispunt Cruquiusweg - Javalaan K0een busbaan aan te leggen. De kansen op subsidie worden vergroot door deze werkzaamheden tezamen met de dosering als één projekt te beschouwen. De aanleg van deze busbaan wordt volledig gesub- sidieerdOmdat de gemeente Heemstede in dit geval subsidie- aanvrager is, zal deze ook de aanleg kunnen voor-financieren. Daar de subsidie achteraf wordt verrekend wordt voor de totaal te verwachten subsidie een krediet aangevraagd. Dit behelst een bedrag van f 968.000,--. 5.2 Vervoerplan Zoals in de vorige paragraaf vermeld wordt voor doorstromings- maatregelen voor het openbaar vervoer een rijkssubsidie verleend van 80% wanneer het gaat om lokale lijnen. De lokale lijnen worden geéxploiteerd door middel een door de regio Haarlem opgesteld convenant, waarbij de gemeente Haarlem als centrum- gemeente fungeert. Deze regio heeft een vervoerplan, waarbinnen tevens naar doorstromingsmaatregelen ten behoeve van het openbaar vervoer wordt gestreefd. De maatregelen ten behoeve van de regionale lijnen passen in dit vervoerplan, zodat het aanvullende gedeelte door de regio zou kunnen worden betaald. het handelt om een bedrag van f 14.610,--. Gezien het feit dat de subsidies achteraf worden uitgekeerd is het nodig hiervoor een krediet beschikbaar te stellen. De kans op subsidie wordt vergroot door alle werkzaamheden als één project te presenterenDe gemeente Heemstede is daarbij de partij die de subsidie ontvangtook voor het deel ten behoeve van de provin- cie Een uitgebreid kostenoverzicht ligt voor u ter inzage. In de begroting zijn de voor volgende projecten gelden gereser- veerd, waaruit de benodigde middelen kunnen worden betrokken: 4

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 8