WE 28 juni 1990 AANWIJZING BESCHERMD MONUMENT EIKENRODE nr65 Heemstede, 12 juni 1990. Aan de raad, Onlangs zijn bij de minister van WVC verzoeken ingediend voor aanwijzing van het woonhuis Eikenrode Herenweg 4 als beschermd monument Op grond van artikel 3, lid 5, van de Monumentenwet 1988 stelt de minister van W.V.C. de gemeenteraad in de gelegenheid zijn advies uit te brengen over de aanwijzing van een object tot beschermd monument. Alvorens tot advisering aan de minister over te gaan, dienen burgemeester en wethouders belanghebbenden en de verzoekers in de gelegenheid te stellen, zich in persoon of bij gemachtigde, te doen horen. Ons college heeft op 29 mei jl. de belanghebbenden gehoord. Het verslag van deze hoorzitting ligt voor u ter inzage. Wij zien geen aanleiding om op grond van de reacties van de belanghebbenden onze mening over de bestemming van het woonhuis Eikenrode te herzien. De architectuurde indeling en de bouwkundige staat van het woonhuis leveren geen oudheidkundige en/of cultuurhistorische argumenten op die zouden moeten leiden tot het behoud van het woonhuis middels renovatie. Hierbij is mede gelet op de beoordelingen bij eerdere monumenten- inventarisaties van diverse overheid- en oudheidkundige instellingen, ten opzichte waarvan zich, inzake het woonhuis Eikenrode, geen wijziging heeft voorgedaan in, voor de onderhavige beoordeling relevante omstandigheden Wij stellen u derhalve voor de minister van W.V.C. te adviseren niet tot aanwijzing van Eikenrode als beschermd monument over te gaan Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE De secretarisDe burgemeester W. van den Berg. O.R. van den Bosch. De raad van de gemeente Heemstede; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 12 juni jl.; BESLUIT de minister van Welzijn Volksgezondheid en Cultuur te adviseren niet tot aanwijzing van het woonhuis Eikenrode Herenweg 4 te Heemstede, als beschermd monument over te gaan. remstede, 28 juni 1990 raad voornoemd, aris, De voorzitter

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 21