FIN 30 augustus 1990 nr74 I;Evaluatie beleidsplanninq In de bijstelling beleidsplan, voorjaar 1986, is bij het aantreden van de nieuwe raad een uiteenzetting gegeven van de werking van het systeem van beleidsplanning in Heemstede. Deze uiteenzetting ligt op de gebruikelijke wijze ter inzage. In de systematiek zijn twee veranderingen gebrachtte weten de prioriteitenstel1ing is verschoven van het voorjaar naar het najaar, terwijl de doel- stel1ingennota de laatste jaren niet meer is geaktualiseerd De huidige werkwijze kan als volgt worden samengevat - januari/februariindienen nieuwe projecten; voorstellen tot heroverweging; het voorgaande wordt opgenomen in aanbiedings- nota met commentaar van b. en w. inclusief financiele aktualisering) vaststelling van de lijsten van projecten en heroverwegingsprojecten door de raad; MARAP-I, waarin voortgang lopende begroting; prioriteitenstel1ing tussen de projecten; MARAP-II nieuwe begroting in commissies; vaststelling nieuwe begroting ruimte voor nieuw beleid (projecten). - maart - april - mei - september - oktober - november - januari MARAP-III, waarin voorlopig rekeningsresultaat Thans wordt nader ingegaan op de onderdelen, opgenomen onder de aanleiding. Citeria liist II Deze zijn: - er vloeien geen budgettaire lasten voort uit de projekten; - de projekten zijn technisch noodzakelijk - de projekten zijn vereist op basis van wettelijke voorschriften; - voor de projekten is financiële ruimte gereserveerd in het dekkingsplan. Op zich zijn dit duidelijke criteria. Versluiering kan ontstaan indien projekten worden voorgesteld die niet geheel aan deze criteria voldoen of minimaal betwistbaar zijn. Hiervoor dient gewaakt te worden. Bij het eerste onderdeel zijn naast budgettaire lasten evenzo belangrijk de personele lasten. Dit laatste zou aan dit criterium kunnen worden toegevoegd. 2

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 4