FIN 30 augustus 1990 nr74 II. Doelstel1inaennota Midden van de jaren 70 is in Heemstede het systeem van beleids- planning geintroduceerdDe basis hiervoor wordt gevormd door de de doelstel1ingennotabestaande uit hoofddoelstel1ingen, doel- stellingen en subdoelstel1ingenDeze zijn uitgebreid op alle gemeentelijke sectoren beschreven. De doelstel1ingennota geeft in feite het beleid aan voor de toekomst of een situatie waar men naar toe wil werken. Op basis van deze nota werden de projekten ingediend. De doelstel1ingennota is laatstelijk vastgesteld op 26 juni 1986. Aan een bijstelling (opschonen) is in de afgelopen jaren niet meer toegekomen. Inmiddels zijn de nieuwe beleidsintenties voor de periode 1990 - 1994 geformuleerdDeze intenties vormen een goede basis voor de bepaling van de beleidsdoeleinden voor de toekomst Wij zullen binnenkort een plan van aanpak presenteren met betrek- king tot de realisering van de beleidsintenties Aan een uitgebreide doelstel1ingennota bestaat naar onze mening geen behoefte meer. III.Nieuwe ontwikkelingen Een nieuwe ontwikkeling die de laatste jaren in belangstel1ing staatis het zgn. "BBI-projektDeze afkorting staat voor beleids-en beheersinstrumentarium. Dit projekt wordt door een aantal proefgemeenten ontwikkeld en heeft voornamelijk tot doel de inzichtelijkheid en de presentatie van de begroting te verbeteren. Het projekt onderscheidt de volgende fasen: 1. de vertaling van politieke wensen en verlangens in concrete beleidsplannen 2. van beleidsplannen en meerjarenbegroting, via een beheers- begroting, naar een beleidsbegroting; 3. aanpassen organisatie t.b.v. doelmatige uitvoering en informatievoorziening; 4. tussentijdse rapportage; 5. jaarverslag en jaarrekening Wij stellen ons voor in het komend najaar voorlichting te verschaffen inzake de verdere inhoud van dit projekt. Hierna zullen wij ons beraden of hiertoe overgegaan moet worden, waarbij eveneens de personele capaciteit in ogenschouw zal worden genomen. Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, W.van den Berg De burgemeester O.R.van den Bosch, 7

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 9