29 november 1990 VERBETERING VERKEERSSITUAT1E PRINSENLAAN AANLEG VOETPAD Heemstede, 6 november 1990. Aan de raad, Op lijst II van de aanbiedingsnota is het project "Verbetering verkeers- situatie Prinsenlaan" opgenomen; hiervoor is f. 150.000,- uitgetrokken. In het voorjaar van 1989 is op de Prinsenlaan een drempel aangelegd om de snelheid van het autoverkeer te verlagen, die uit deze post is gefinan- cierd. Voor de verdere uitvoering van het project is nu een ontwerp gemaakt voor de aanleg van een voetpad langs de zuidzijde van de Prinsenlaan. Na de realisering van het gehele bouwplan "Prinseneiland" zal worden bezien, of er op de Prinsenlaan aanvullende snelheidsremmende maatregelen nodig zijn. Indien hiertoe besloten zou worden, komen deze ten laste van het bestaande budget. Karakter Prinsenlaan De Prinsenlaan heeft in het verkeersstructuurplan de functie van wijkstruc- tuurweg gekregen en dient derhalve voor de afwikkeling van het lokale en interne verkeer. De hierbij behorende "indicatieve toegestane intensiteit bedraagt 5000-12000 motorvoertuigen per etraaalUit tellingen van 1987 is gebleken, dat de intensiteit ongeveer 3100 mvt. per etmaal bedraagt, waarvan ongeveer 250 voertuigen in het drukste uur. De Prinsenlaan is vanouds een met bomen beplante verbinding tussen de Herenweg en de Glipperweg. De Prinsenlaan ligt in het enige gebied van Heemstede, waar een aaneen- gesloten complex van landgoederen nog aanwezig is. Het zijn juist de land- goederen en de uitstraling die zij hebben op de directe omgeving, die het groene imago van Heemstede mede bepalen. De kruising Herenweg/Prinsenlaan is gelegen in de nabijheid van het landgoed Huis te Manpad en het landgoed de Hartekamp. De Prinsenlaan loopt vervolgens tussen twee landgoederen door, aan de noordzijde Bloemenoord en Dennenheuvel en aan de zuidzijde Eikenrode en de Gliphoeve. Het karakter van de Prinsenlaan als weg tussen landgoederen wordt in de laan zelf onderstreept door twee elementen van wezenlijk belang: 1 De uit eiken bestaande laanbeplanting, waarvan de plantafstand regelmatig en kort is. De laanbeplanting is over de volle lengte van de laan aanwezig. Waar de Prinsenlaan loopt tussen de twee boven- genoemde landgoederen is aan weerszijden van de rijbaan laanbe- planting aanwezig. 2. De verhouding tussen de breedte van de rijbaan en de aan weerszijden van de rijbaan gelegen grasbermen, waarin de eiken zijn gesitueerd. Korter gezegd: de verhouding tussen onverhard en verhard. De bermen zijn aanwezig in het deel van de Prinsenlaan dat gelegen is tussen de twee landgoederen. De îaan vormt nu, door zijn bomen, grasbermen en profielbreedte een harmo- nieuze eenheid met de landgoederen. Uniek is tevens, dat deze laan geen barriêre vormt, maar dat sprake is van een harmonieuze overgang tussen landgoederen en ontsluiting.

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 5