wo 29 november 1990 117 Ontwerp voetpad Er is een ontwerp voor het voetpad uitgewerkt. Dit voetpad kan i.v.m. de benodigde breedte van 1,50 meter niet over de gehele zuidzijde worden aangelegd. De laatste 100 meter tot aan de Herenweg zal aan de noordzijde worden aangelegd, waar het aansluit bij het bestaande trottoir langs Hierdoor ontstaat wel een oversteek van de Prinsenlaan, waar kanalisatie- strepen dienen te worden aangebracht. Verder zal bij aanleg van een groot deel van de bermen worden verhard, waarmee de voor het karakter en belevingswaarde van de Prinsenlaan essentiële verhouding tussen "verhard" en "onverhard" in negatieve zin wijzigt. Om de landschappelijke waarde zo min mogelijk aan te tasten is er een mogelijkheid bezien om een kleischelpenpad aan te leggen în plaats van een asfalt- of tegelverharding. Op basis van de kostprijsverhouding, het behoud van het groen en de geringe aantallen voetgangers verdient het kleischelpenpad als voetpad de voorkeur. Wel zal naar verwachting het kleischelpenpad iets duurder zijn în onder houd. De op dit voorstel betrekking hebbende tekening ligt voor u ter inzage. Fietspad De aanleg van een fietspad dient te worden ontraden door de vele nadelen, die eraan kleven. Door de aanleg van het fietspad zullen acht bomen gekapt moeten worden. waardoor het landschappelijke karakter van de Pnnsenlaan wordt aangetast. Er is dan geen sprake meer van een continue laanbeplanting. Ook is het niet aan te bevelen om het fietspad te beëindigen bij de bebouwde kom-grens, daar deze op een wegvak is gelegen. Het fietspad zou dan beter door kunnen lopen tot aan een kruising, waar het verwachti g patroon van de automobilist meer is afgestemd op overstekende fietsers Ms het fietspad wordt doorgetrokken tot aan een kruising, bijvoorbeeld met het Prinsessenhofzal het nodig zijn het bestaande trottoir te versmallen. Voor voetgangers is dit ongewenst. Verder zal door de aanleg van het fietspad de automobilist geneigd zijn sneller te gaan rijden, wat de veiligheid voor het fietsverkeer in gevaar Ditns^eelt vooral voor het (brom)fietsverkeer, richting Herenweg, dat dan tweemaal de Prinsenlaan zal moeten oversteken. Dit zal waarschijnlijk gevaarlijker zijn dan de huidige situatie met fietsers op de weg Het aantal geregistreerde ongevallen met fietsers op het wegvak Prinsenlaan tussen de Kadijk en de Herenweg was over de afgelopen 5 ]aar 19öb i^ö^) nul op de kruising met de Herenweg vonden echter 3 ongevallen met langzaam verkeer plaats. Door de aanleg van een fietsstrook en een fietspad zal de duidelijkheid van de aansluiting op de Herenweg niet verbeteren. Op basis van de ASW' kan uit de intensiteiten van het (brom)-fiets en autoverkeer worden geconcludeerd, dat een menging van het verkeer wordt aanbevolen. Een visuele scheiding tussen de fiets en de auto îs eventueel te overwegenmaar een fysieke scheiding wordt ontiaden. Aanbevelingen voor Stedelijke Verkeers Voorzieningen, uitgave C.R.O.W. 1988.

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 6