09 Gewiiziqd exeaplaar FIN 30 november 1990 nr. 110 2E WIJZIGING LEGESVERORDENING 1989. Heemstede, 13 november 1990. Aan de raad, Op 1 juni 1990 is in werking getreden de Invorderingswet 1990. Deze wet vervangt de Invorderingswet 184 5. Als gevolg van deze nieuwe Invorderingswet moet de Legesverordening worden aan- gepast. Gewijzigd wordt het artikel waarin de nakoming van de verplich- tingen is geregeld. Toegevoegd wordt een artikel betreffende vrijstelling invor- deringsrente bij uitstel van betaling. Vervallen dienen de artikelen betreffende: - afschrijving op grond van de Invorderingswet 1845. - het verlenen van uitstel van betaling op grond van de Invor- deringswet 1845. - het niet in rekening brengen van interest bij te late beta- ling. Naast bovenstaande wijzigingen dient de bij de verordening behorende tarieventabel te worden aangepast. Als gevolg van de Wet persoonsregistraties is een bepaling opgenomen teneinde bij verzoeken tot het verkrijgen van inlichtingen leges te kunnen heffen. Tevens is op grond van artikel D 4 van de Kieswet het niet meer toegestaan dat gegevens uit het kiezersregister aan derden worden verstrekt. Als gevolg daarvan dient hoofdstuk 8 uit de Legesverordening te vervallen. Daarnaast zal de Provincie Noord-Holland met ingang van 1 januari 1991 leges gaan heffen voor de behandeling van aanvragen voor afgifte van verklaringen van geen bezwaar op grond van de Wet op de Ruimtelijke Or- dening/Woningwet. Om deze leges aan de aanvrager door te kunnen berekenen dienen de aan de Provincie Noord-Holland te betalen bedragen in de tarieventabel te worden opgenomen. Voorts dient artikel 12.1.2 redactioneel te worden aangepast. Wij stellen u voor tot wijziging van de verordening en de daar- bij behorende tarieventabel te besluiten overeenkomstig bijgaand ontwerp Burgemeester en wethouders van HEEMSTEDE, De secretaris, De burgemeester W. van den Berg. O.R. van den Bosch. 1

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 25