WE 30 november 1990 nr. 114 De beleidsvoorbereiding zal in eerste instantie integraal binnen de gemeentelijke organisatie moeten plaatsvinden, waarbij de sector welzijn de "trekkende" rol zal vervullen. De wethouder welzijn zal projectwethouder zijn. Aan de hand van een door ons in concept vast te stellen be- leidsnotitie sociale vernieuwing zullen de betrokken maatschap- pelijke organisaties en de burgers worden uitgenodigd hierop hun visie te geven. Vervolgens zullen wij uw raad een voorstel doen het sociale vernieuwingsbeleid in Heemstede vast te stellen overeenkomstig de concept notitie, waarbij de reacties uit de bevolking zijn meegewogen Voordat met de voorbereiding van dit beleid kan worden gestart, dient u zich eerst uit te spreken over het afsluiten van een convenant sociale vernieuwing met het rijk. Bij brief d.d. 2 oktober 1990 heeft de minister van Binnenlandse Zaken nu een modelconvenant aan de gemeenten voorgelegd. Indien een gemeente reeds per 1-1-91 over een brede uitkering sociale vernieuwing wil beschikken, dan dient die gemeente zich vôör 15 november a.s. schriftelijk aan te melden, waarbij moet worden aangegeven welke uitkeringen in het convenant betrokken dienen te worden. Gelet op de korte termijn waarbinnen wij aan de minister van Binnenlandse Zaken kenbaar moesten maken of wij reeds per 1 januari 1991 wensten te beschikken over één brede doel- uitkering sociale vernieuwing, hebben wij de minister bij brief d.d. 13 november 1990 medegedeeld, dat wij op basis van de model-convenant een convenant sociale vernieuwing met het rijk willen afsluiten, een en ander onder voorbehoud van goedkeuring door de gemeenteraad Wij hebben daarbij te kennen gegeven per 1 januari 1991 de volgende onderdelen c.q. uitkeringen te willen betrekken in het convenant Bijzondere bijstand, Bijzondere controle; Artikel 36 W.W.V.; Startgelden Banenpools; Uitvoeringskosten Jeugdwerkgarantieplan en Tijdelijke voor- ziening voor gemeentelijke werkgelegenheidsinitiatieven voor jongeren; Stimuleringsbijdragen minderheden; - Woonconsumenten; Preventie Criminaliteit Openbare scholen vanaf 1 augustus 1991: - gewichtenregeling basisonderwijs; - faciliteitenregeling Cumi voor het lbo, mavo, havo, vwo; Leerplichtwet, Voortijdig schoolverlaten voortgezet onder- wijs; Basiseducatie

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 40