APZ 30 november 1990 SUBSIDIE "DE BRANDING"; DOORGEVEN RAADSVERGADERING VIA KABELNET nr. 121 Heemstede, 24 oktober 1990. Aan de raad, Bii brief van 15 januari jl. heeft het bestuur van de vereniging Lokale- en Huisomroep "De Branding" een herhaald verzoek gedaan om toekenning van een exploitatiesubsidie voor het ^aar 1990; gevraagd wordt een bedrag van 29-°00î"7- Overeenkomstig ons voorstel d.d. 6 juni 1989, nr. 56, besloot 00 29 juni 1989 aan "De Branding" een startsubsidie te verlenen van f 10.000,—, maar afwijzend te beschikken op het verzoek om een exploitatiesubsidie voor 1990; de vereniging, die pas op 1 juni 1989 met lokale uitzendingen was begonnen, zou eerst haar bestaansrecht moeten bewijzen. Met betrekking tot het nieuwe verzoek hebben wi] aan het bestuur concrete gegevens gevraagd, waaruit het bestaansrecht van de vereniging zou blijken; verder hebben wi] actuele exploitatie- resultaten gevraagd. Na ontvangst van gegevens heeft een be- spreking plaatsgevonden waarbij aanwezig waren vertegenwoor digers van burgemeester en wethouders van Bennebroek, ons col lege en het bestuur van "De Branding" Op grond van de versterkte gegevens en de resultaten van de bespreking hebben wij geconcludeerd dat er ook nu onvoldoende reden aanwezig is tot het verlenen van een exploitatiesubsidie Wij stellen u voor in plaats daarvan een "verlengd startsub sidie" te verstrekken van 8.300,waarbij wij ervan uxtgaan dat de raad van de gemeente Bennebroek eenzelfde soort subsidie zal verlenen tot een bedrag van 1.700,(totaal dus Bij bedoelde bespreking is ook de integrale doorgifte van de raadsvergaderingen via het kabelnet aan de orde geweest; dit in verband met een van de beleidsintenties voor de bestuurspenode 1990 tot 1994 volgens welke gestreefd zal worden naar întegrale uitzendingen van de gemeenteraadsvergaderingen. Het bestuur van "De Branding" heeft medegedeeld dat de vereniging voor uitzen ding van 11 raadsvergaderingen per jaar zou kunnen zorgen tegen betaling van 15.000,— (eenmalig) plus 10.000,— per Het^gevraagde eenmalige bedrag is mede bedoeld voor de aanschaf- fing van apparatuur welke nodig is om uitzendingen te kunnen verzorgen vanaf elke gewenste lokatie in de gemeente. Hierbij wordt niet alleen gedacht aan reportages in de gemeente, maar ook aan de mogelijkheid om commentaar etc. te verzorgen op het gesprokene tijdens de raadsvergaderingen. De kosten zijn hier- door aanzienlijk hoger dan die welke gemoeid zouden zijn met het uitsluitend uitzenden van de raadsvergaderingenwaarvoor een lijnverbinding tussen het raadhuis en de studio nodig is. 1

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 55