WE 20 december 1990 128 wethouders te stellen termijn 2ijn oordeel kenbaar te maken omtrent het voornemen tot het nemen van dit be— sluit. 3. Burgemeester en wethouders kunnen in het belang van de kinderen tijdelijke of blijvende sluiting van een kinder- centrum of een gastouderbureau gelasten, indien naar hun oordeel dringende omstandighedendie niet uit deze veror- dening voortvloeien daartoe aanleiding geven. Hoofdstuk 2 Nadere regelen Rgqglen voor kindercentra en aastouderhureaus artikel 15 Algemene regelen 1. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd bij openbaar ter kennis te brengen besluit algemene of nadere regelen te stellen, waaraan het kindercentrum, de houder en de in het kindercentrum werkzame functionarissen en begeleiders moeten voldoen. Deze regelen hebben betrekking op a. de verzorging en begeleiding van en het toezicht op de kinderen; b. de accommodatie en inrichting en hygiënische toestand van de voorziening; c. de veiligheid van de voorziening; d. de aan de functionarissen en begeleiders te stellen eisen van gezondheid en gedrag. 2. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd bij openbaar ter kennis te brengen besluit algemene of nadere regelen te stellen, waaraan het gastouderbureau, de houder, de bij het gastouderbureau werkzame functionarissen en begeleid- ers en de bij het gastouderbureau aangesloten gastouders moeten voldoen. Deze regelen hebben betrekking op a. de woning van de gastouders; b. de accommodatie van het gastouderbureau; c. veiligheids- en kwaliteitseisen, waaraan de onder verantwoordelijkheid van het gastouderbureau tot stand gekomen gastouderopvang moet voldoen artikel 16 Invloed ouders/verzorgersgastouders, functionarissen en bege- leiders De houder zorgt ervoor dat de invloed van functionarissen begeleiders, ouders/verzorgers en gastouders op het beleid van de houder gewaarborgd is. 10

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 18