WE 20 december 1990 128 artiKel 17 Eisen functionarissen 1. De in een kindercentrum werkzame functionarissen dienen te voldoen aan de eisen zoals die zijn omschreven in de salarisregeling van de van toepassing zijnde C.A.O.— Welzi jnswerk 2. Een leidinggevende functionaris van een gastouderbureau dient ten minste een met een daartoe geëigend diploma afgeronde hogere agogische of pedagogische beroepsopleid- ing te hebben genoten of dient te beschikken over een daaraan gelijk te stellen kennis- en ervaringsniveau 3. Een uitvoerend functionaris van een gastouderbureau dient ten minste een met een daartoe geëigend diploma afgeronde middelbare beroepsopleiding te hebben genoten of dient te beschikken over een daaraan gelijk te stellen kennis- en ervaringsniveau artikel 18 Verzekeringen en contract 1. De houder van een kindercentrum moet ten behoeve van in het centrum aanwezige functionarissen, begeleiders en kinderen een passende aansprakelijkheids- en ongevallen- verzekering afsluiten. 2De houder van een gastouderbureau moet ten behoeve van de bij het bureau werkzame functionarissen en begeleiders, alsmede de bij het bureau aangesloten gastouders en door hen opgevangen kinderen een passende aansprakelijkheids- en ongevallenverzekering afsluiten. 3. Tussen de bij het gastouderbureau aangesloten gastouders en de ouders/verzorgers zijn tenminste overeenkomsten voor het verlenen van diensten afgesloten. 4. De houder van een gastouderbureau moet met gastouders en ouders/verzorgers een contract sluiten, waarin ten minste de bemiddeling door het gastouderbureau is geregeld. artikel 19 Groepsgrootte kindercentra 1. Het aantal kinderen in één groep bedraagt maximaal a. 8 in de leeftijd van 6 weken tot 1 jaar; b. 10 in de leeftijd van 1 tot 2 jaar; c. 12 in de leeftijd van 2 tot 3 jaar; d. 16 in de leeftijd van 3 tot 4 jaar; e. 18 in de leeftijd van 4 jaar en ouder 2. Een groep, die bestaat uit kinderen van alle in het eerste lid genoemde leeftijdscategorieënomvat niet meer dan 12 kinderenVan dit aantal mogen er ten hoogste 3 jonger zijn dan 1 jaar. 3. Voor een groep, die bestaat uit de in het eerste lid onder b. tot en met e. genoemde leeftijdscategorieën geldt het gemiddelde aantal kinderen. 11

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 19