WE 20 december 1990 128 Nota bene Er zijn in deze verordening geen afzonderlijke bepalingen op- genomen over het voorkomen, beperken en bestrijden van brand en het voorkomen en beperken van ongevallen bij brand. Deze zaken dienen geregeld te zijn in de brandbeveiligingsverordeningop grond waarvan een ieder, die voor bijzondere doeleinden een gebouw gebruikt, daarvoor vergunning moet aanvragen bij burge- meester en wethouders. Bij de opstelling van de verordening voor de kinderopvang is ervan uitgegaan, dat de gewijzigde modelbrandbeveiligings- verordening van oktober 1987 van kracht is. Hierin is in art. 26, lid 1, onder e., bepaald, dat het verboden is zonder ver- gunning van burgemeester en wethouders een inrichting te ge- bruiken, waarin aan meer dan tien kinderen jonger dan twaalf jaar of aan meer dan tien lichamelijk en /of geestelijk gehan- dicapten dagverblijf zal kunnen worden verschaft. Voor (gast)ouders gelden geen bijzondere brandbeveiligings- normenUitgangspunt is, dat hun woningen voldoen aan de normale eisen, die daarvoor op grond van de brandbeveiligings-en bouw- verordening gelden. Dit laat echter onverlet, dat de bemid- delende functionarissen van het gastouderbureau globaal moeten kunnen beoordelen of een woning inderdaad brandveilig is. artikel 9 Fictieve weigering Dit artikel bepaalt, dat als burgemeester en wethouders niet binnen een termijn van twee maanden reageren, de vergunning of het verzoek tot vrijstelling is geweigerd. Hierbij is niet gekozen voor de constructie, waarbij de vergunning wordt ver- leend indien na het verstrijken van de termijn nog niet gereage- erd is, omdat hierdoor ongewenste situaties kunnen ontstaan en een fictief verleende veigunning bovendien geen schriftelijk besluit is, waardoor bezwaar of beroep op grond van de AROB niet mogelijk is. artikel 10 en 11 Geen opmerkingen. artikel 12 Duur van de vergunning of vrijstelling Gekozen is voor een termijn van vier jaren, omdat op de wijze de mogelijkheid bestaat, dat alle vergunningen tenminste eenmaal per zittingsperiode in het college van B&W aan de orde komen. Uit praktische overwegingen is gekozen voor een stilzwijgende verlenging van de vergunning cq vrijstelling. 19

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 27