WE 20 december 1990 128 artikel 13 Verplichtingen van de houder De in het eerste lid opgenomen bepaling voorkomt, dat er on- duidelijkheid ontstaat over de persoon van de houder en de omstandigheden waaronder de vergunning is verleend. artikel 14 Tntrekking of wijziging van vergunning of vrijstelling Het derde lid van dit artikel omschrijft een bijzondere sluitin- gsbevoegdheidGedacht kan hierbij worden aan een situatie, waarbij een disfunctionerend management van een kindercentrum het belang van de kinderen dreigt te schaden. Daarnaast bestaat nog de mogelijkheid om krachtens artikel 210 van de gemeentewet bestuursdwang uit te oefenen. Dit laatste is echter alleen mogelijk nadat de houder vooraf een schriftelijke waarschuwing heeft ontvangen. artikel 15 Algemene regelen De bevoegdheid van burgemeester en wethouders tot het stellen van nadere regelen is neergelegd in artikel 169 van de gemeen- tewet De door burgemeester en wethouders te stellen nadere regelen zijn vastgelegd in een "Uitvoeringsbesluit Kindercentra" en een Uitvoeringsbesluit Gastouderbureaus"Beide concept-besluiten zijn als bijlage toegevoegd en zullen na de vaststelling van de verordening van kracht worden. artikel 16 Invloed ouders/verzorgersgastouders, functionarissen en begel- eiders Het spreekt vanzelf, dat ouders/verzorgers invloed moeten kunnen uitoefenen op het beleid van de houder. Deze invloed kan bijv. worden uitgeoefend d.m.v. een oudercommissiedie regelmatig met bestuur en leiding overlegt over de algemene gang van zaken en veelal ook de voordrachten regelt voor de benoeming van be- stuursleden. De bevoegdheden van de oudercommissie zijn over het algemeen vastgelegd in het huishoudelijk reglement van de betre- ffende instelling. artikel 17 Eisen functionarissen Eerste lid. kindercentra Het personeeldat in een kindercentrum werkzaam is, dient aan 20

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 28