WE 20 december 1990 128 bepaalde eisen te voldoen. Deze staan voor wat betreft kinder- daqverblijven vast. Zij zijn neergelegd in de vorm van opleidin- gseisen en functie-omschrijvingen van de CA.O.-Welzijnswerk. Deze C.A.O. was in 1989 algemeen verbindend verklaard voor alle in Nederland gevestigde rechtspersoonlijkheid bezittende priva- atrechtelijke instellingen, die als dan niet met winstoogmerk een kinderdagverblijf in stand houden. Verwacht wordt dat ook de nieuwe CA.O.-Welzijn eind 1990 algemeen verbindend wordt verkl- aard De eisen voor personeel van peuterspeelzalen zijn eveneens vastgelegd in de CA.O.-Welzijnswerkmaar dan onder het hoofds- tuk Salarisregeling sociaal-cultureel werk. Deze geldt formeel enkel voor het z.g. "ingebouwde peuterwerk"d.w.z. peuterwerk ondergebracht bij instellingen voor sociaal-cultureel werk. In de Heemsteedse situatie is deze salarisregeling van toepass- ing verklaard op het gehele gesubsidieerde peuterwerk (al dan niet ingebouwd). Mede in verband hiermee is in de verordening geen onderscheid gemaakt tussen de beide vormen van peuterwerk. Bovendien is hierbij overwogen, dat naar alle waarschijnlijkheid op termijn ook het niet-ingebouwde peuterwerk onderdeel zal gaan uitmaken van de C.A.O.-Welzijnswerk. De Salarisregeling kinderdagverblijven van de C.A.O.-Wel- zijnswerk laat in de thans geldende versie enige onduidelijkheid bestaan of de buitenschoolse kinderverblijven er nu wel of niet onder vallen. Met grote zekerheid kan er echter van worden uitgegaandat in de eerst volgende C.A.O. de buitenschoolse kinderverblijven hier expliciet in zullen worden opgenomen. Daarom is deze vorm van kinderopvang nu reeds in de verordening opgenomen en worden ook eisen gesteld aan de aldaar werkzame functionarissen tweede en derde lid. aastouderbureauS Deskundigheidseisen voor functionarissen van gastouderbureaus zijn nog niet in de CAO.-Welzijnswerk vastgelegd. Dit zal naar alle waarschijnlijkheid wel op niet te lange termijn plaatsvin- den. De eisen zoals in deze verordening opgenomen, zijn gebasee- rd op de ervaringen opgedaan bij experimentele gastouderprojek- tenzoals het Ministerie van W.V.C. in het recente verleden heeft gesubsidieerd. Uiteraard moet worden gedacht aan agogische of pedagogische kwaliteiten. Ten aanzien van het begrip leidinggevende functionaris kan worden opgemerkt, dat hieronder wordt verstaan een "coördinator" en onder uitvoerend functionaris een "stafmedewerker1 artikel 18 Verzekeri ngen en contract Het eerste en tweede lid van dit artikel voorkomen eventuele problemen over gemeentelijke aansprakelijkheid Het derde lid voorziet in een zekere mate van rechtszekerheid voor de gastouders. Hierbij kan nog worden opgemerkt, dat hier 21

Raadsnotulen Heemstede | 1990 | | pagina 29