vid Copperfield. Het einde is nog lang niet in het zicht, daar wij van het standpunt uitgaan dat alles, wat Dickens de moeite van het opschrijven waard vond, door ons de moeite van het lezen waard geworden moet worden. Doordat de H.R.C. afwisselend hij één der leden leest,hebben wy een aardig inzicht gekregen in de demografische gewoon ten van Dickens liefhebbers. Zy wonen gaarne in de buiten wijken, hebben een voorkeur voor open haarden en vele kleine voorwerpen. Een grote hartelijkheid kenmerkt hun optreden. De autobezitters zijn gaarne bereid de voetgangers naar huis te brengen, ook by ziekte werden er daden van barmhartigheid verricht. Kortom wij mogen zeggen, dat de geest van menslie vendheid, die Dickens verhalen zo kenmerkt inde H.R.C. dui delijk aanwezig is. E. BMayer-Swart, Chairman. THE READING-CIRCLE OF AMSTERDAM. De Amsterdam Leeskring van de D.F. komt om de drie weken telkens ten huize van een ander lid, bijéén Het aantal le den der kring bedraagt thans twintig, de gemiddelde opkomst een vyftien-tal. Slechts zeer ernstige familie-omstandighe den of ziekte kunnen de leden weerhouden te komen.De geest drift om gezamenlijk de Pickwick Papers te lezen is n.l. na een jaar nog steeds stijgende. Hiermede gaat, als een verheugend nevenverschijnsel, een steeds vrijmoediger voordracht gepaard. Wij vormen niet zo zeer een leeskring, als wel een hoorspel vereniging. Op mij als Chairman rust de mooie, doch moeilijke taak om de rollen onder de leden te verdelen, hetgeen mij nooit tot ie ders voldoening gelukt. Een dag van te voren pluis ik de te lezen hoofdstukken uit een, waarbij ik dan telkens weer ervaar, dat vele verrukke- 19

The Dutch Dickensian | 1961 | | pagina 23