37 Zoals U ziet is het saldo van 1 Januari 1961 belangrijk la ger dan van 31 December 1961, zulks in weerwil van Els Mayer's moeite een geregelde betaling der contributies te bevorderen. U realisere zich, dat een groot aantal leden wegens wanbetaling werd geroyeerd, waarvan enigen intussen zijn overleden. De meeste posten spreken voor zichzelf. Op de post „diver se kosten" gaan we hier liever niet in. Een onderzoek daarnaar kan uiteraard door elk lid worden ingesteld, hoe wel het bestuur liever zag dat er een kascommissie werd benoemd, waarvan de leden het vertrouwen van het bestuur genieten. Wel stellen wij er prijs op hier te vermelden dat de wisseling in het penningmeesterschap hiermede slechts zijdelings verband houdt. Het bestuur is doende de sluimerende Dickensiaanse krach ten te Rotterdam tot een leeskring te bundelen. Wie onder IJ gelijkgestemde vrienden of magen te dier stede heeft, melde zich bij het secretariaat. Ouderen onder U herinneren zich dat enige jaren geleden de circulaire „A Dozen Facts Worth Knowing" onder de leden werd verspreid. Een geheel nieuwe bewerking daarvan, als mede een volledige en bijgewerkte ledenlijst, zal elk van U binnen zeer kort bereiken. Voor wie elkaar snel opvolgende gebeurtenissen wellicht te machtig werden, volge hier de huidige samenstelling van het bestuur: Godfried Bomans, Life President; Els Mayer- Swart, President; Nico H. Andriessen, Secretaris; Ernst Sachs, Penningmeester; Frank van Oorschot en Marius Beek, Leden. Ter toelichting diene, dat, behalve de Life President, al le bestuursleden over twee jaar hun zetel „ter beschik king" zullen stellen; doch omdat Els, Frank en Marius voor onbepaalde tijd het chairmanship der leeskringen bekleden, zij ambtshalve ook bestuurslid zyn. Dit paradoxale ver schijnsel zal echter lichtvaardige bestuurswisselingen te gen kunnen gaan en een stabiel bewind bevorderen.

The Dutch Dickensian | 1962 | | pagina 17