In de Volkskrant van 2 December 1961 verbeterde onze Life President de fouten in een door de heer Ab Visser in de Telegraaf geschreven artikel over Wilkie Collins. Omdat stijl en inhoud van het eerste buiten elke verhouding staan tot het troebel geknor dat genoemde Visser in de Telegraaf van 5 december 1961 meende te moeten repliceren, gaan wij aan dit betreurenswaardige voorval verder zwijgend voorbij. Zaterdagavond 3 maart jol. introduceerde onze Life Presi dent van 9 uur tot half tien voor de Nederlandse tele visie de musical „Oliver Twist". Hij deed dit in kleder dracht, staande achter de lessenaar van Dickens. Haarlems Dagblad 12 maart 1962: Dickens tentoonstelling. Ter herdenking van de 150ste geboortedag van Charles Dickens is in de bibliotheek van de Yale Universiteit in New Haven (Conn.) onlangs een tentoonstelling geopend van originele manuscripten en persoonlijke bezittingen van de Engelse schrijver. De uitgebreide collectie omvat onder meer een der ganzeveren van de schrijver, verscheidene hu moristische tekeningen, die hij in het begin van zijn loop baan maakte en een volledig stel proef veil en van zijn laat ste, niet voltooide werk, „Edwin Drood". De verzameling is eigendom van de curator van de bibliotheek, Richard Gim- bel DICKENS INCOGNITO EN THE MYSTERY OP EDWIN DROOD Gedurende de meer dan 90 jaren, die zijn verlopen sinds het overlijden van Dickens is er enorm veel geschreven over zijn onvoltooide werk: The Mystery of Edwin Drood. De meest fan tastische oplossingen zijn bedacht, doch er is nog steeds geen gevonden, die'iedereen bevredigt. Ik heb die boekenlang niet allemaal gelezen en ik ben bovendien niet van plan een nieu we oplossing aan de lange rij toe te voegen. Wel hoop ik te kunnen aantonen hoe het komt, dat deze, voor iedereen aan vaardbare oplossing nooit is gevonden. Ik ben daarop gekomen bij het lezen van het boek Dickens In cognito van Felix Aylmer. Zoals bekend heeft Aylmer een 25

The Dutch Dickensian | 1962 | | pagina 5