57 THE DICKEES SOCIETY De trouwe VABA-luisteraars onder ons hebben de uitzending „Multiplex11 van zaterdag 8 september uiteraard niet gemist» Voor de anderen volge hierover een bondige samenvatting van het besprokene» De 16 jarige Jan Jacobs uit Groningen, fervent lezer van de Werken van Dickens, onbekend zijnde met de Fellowship, is op de gedachte gekomen, dat er behoefte zou bestaan aan een Dickens Society» Vanuit deze begrijpelijke veronderstelling tastte hij zijn omgeving af en vond al spoedig onder zijn Gro ningse leeftijdgenoten, allen onbekend met de Fellowship, een gelijkgericht gevoelen» Bovengemelde omroepvereniging gaf de heer Jacobs gelegenheid zijn idee aan de aether prijs te geven» Intussen had deze initiatiefnemer contact met de Haarlem Branch gevonden en tot zijn vreugde bemerkt, dat ook jongeren (15 jaar en ouder) als lid werden toegelaten» Zijn plan is nu, als Uw verslaggever het goed heeft begrepen, een groep jonge Dickensliefhebbers te verenigen binnen het kader van de Haar lem Branch der Dickens Fellowship maar toch met behoud van zekere zelfstandigheid» Voor Jan Jacobs was de radio-uitzending misschien een teleur stelling. Hij schreef ons, dat naar zijn smaak, de opname te zeer was ingekort. Hij had het gevoel te veel „sub rosa" te spreken Door de Life President daartoe aangespoord heeft hij zich ook gewend tot Notaris Keuning, in Dantumawoude (Friesland) een zaam de fakkel brandende houdend, die hem in een gesprek van man tot man doel en werkwijze van de Fellowship heeft uiteen gezet» Op de Zomerzorg-bijeenkomst van 13 oktober hopen wij de: heer Jacobs in ons midden te hebben, en van hemzelf de stand van zaken de „Dickens Society i.o." betreffend te vernemen.

The Dutch Dickensian | 1962 | | pagina 21