39 Volume I Part 3 AUGUST 1962 Nr. 3 §M üMmsiwi Published, "by the Haarlem Branch of the Dickens Fellowship. Edited by Nico H. Andriessen, van Hogendorpstraat 19,Haarlem. MAKE A NOTE OF. o In dit jaar, waarin wij de 150ste verjaardag van Dickens herdenken, is het aantal artikelen en berichten in de pers over het leven en de werken van de Onnavolgbare zo overwel digend, dat het de redacteur onmogelijk is de lezers daarover volledig in te lichten. Sommige leden sturen hem knipsels uit allerlei binnen- en buitenlandse kranten op. De redacteur is daar heel blij mee, want hij heeft het plan een speciaal num mer op te stellen, waarin een overzicht van de viering van het Dickens jubileum in de wereld zal worden gegeven. o Onder de vele is er een citaat dat Uw verslaggever bijzon der trof. Het is uit de New York Times van 1 maart 1962s Dickens told the American press at a New York dinner in 1876 he was gratified with the vast changes, moral, physical and material, in America, and even in the press, „without whose advancement there is no advancement". Een verantwoordelijk heid, die Uw redacteur met vreugde draagt. o Uit de Groene van 7 april 1962, die het op zijn beurt had geplukt, enz.! „Ons klimaat heeft een slechte naam gekregen. De schuld daarvoor hebben volgens mij om te beginnen Charles Dickens en andere romanschrijvers." (Sir William Mabane, voorzitter van de 'British Travel and Holidays Association) o A Festival Of the Arts Presentation. The English Depart ment, the Library, and the Associated Studens of San Fernan-

The Dutch Dickensian | 1962 | | pagina 3