41 enjoy. Doris Dickens therefore decided to make a complete adaptation of Great Expectations and, having won the support of Dickens scholars and the co-operation of Eonald Searle, she then turned to Oliver Twist. Thus THE DICKENS LIBRARY be gan. It is planned to add two books every year, each edited by Doris Dickens and illustrated by Eonald Searle. o His father (meaning the father of the present Lord Privy Seal Ted Heath) was a master builder in the sleepy seaside resort of Broadstairs, Kent, where Charles Dickens worked on David Copperfield „Rather a nobby place", was Dickens de scription of Broadstairs...." (Time, july 13th 1962). o De Sowjet-Unie heeft twee postzegels het licht doen zien, met de afbeeldingen van buitenlandse schrijvers. Jean-Jacques Eousseau kreeg zijn postzegel van 6 kopeken in verband met het feit, dat hij 250 jaar geleden te Genève werd geboren. Meer eer beleefden de Russische ontwerpers, die nu eenmaal met het voorbeeld van Marx voor ogen graag portretten met baarden tekenen, aan Charles Dickens. Ook voor hem kwam een postze gel van zes kopeken tot stand met een mooi portret en een klein lauwertakje rechtsonder. Het is dit jaar 150 jaar ge leden dat Dickens werd geboren. Zijn beschrijvingen over de toestanden, die een gevolg waren van de industriële revolu tie in Engeland hebben er toe geleid, dat hij in Sowjet-Unie een van de meest gelezen Engelse schrijvers is. o Simon Carmiggelt over zijn „betere" iks Heeft U dat ook? Dat er een ander bij U inwoont, een persoon aan wie U eigen lijk nooit is voorgesteld? Maar hij i_s_ er altijd. Soms zit hij weken zwijgend in mijn ziel Dickens te lezen, maar ineens, op een dag, wordt hij actief en begint zich overal hinderlijk mee te bemoeien (Uit Kroeglopen, S. Carmiggelt. ABC pocket, no. 150).

The Dutch Dickensian | 1962 | | pagina 5