76 a very powerful man and perhaps not the less so, that his good people are so very good| his hard rich people so very hard and the genuinly honest so very honest." Tot zover Trollope. Deze zij-sprong in zijn novel, „The Warden" moest wel op Dickens betrekking hebben. Bestond er dan toch geen vriendschap? Of wél vriendschapmaar daarnaast een niet ongefundeerde critiek? Of een „pietsie" jalouzie de métier? In ieder geval, toen ik het las, dacht ik, als ik de lees-avonden weer kan bezoeken, zal ik het boek toch eens meenemen, tot stichting van mijn mede-Dickensiansdie de passage misschien niet kennen. Wie schetst mijn verbazing over het ongelooflijk toeval, toen ik onmiddellijk daarop in de eerste Engelse Dickensian van 1962y in het artikel „Dickens and the Whiston Case" (pa gina 47) las.s „It all sounds like Trollcpe and indeed „the Whiston Case" was one of the inspirations of „The Warden". In Chapter XV of that novel Trollope describes the National repercussions of theBarchester Scandal, which include a new serial novel „The Almshouse" by Mr.Popular Sentiment. 'Trollope means Dickens of course." Toen ik mijn groene Dickensian dicht sloeg, dacht ik - Nu, dit hebben dus alle Dickensians al gelezen in hun eigen exem plaar en dus verder basta. Het is dan ook alleen op verzoek van uw redacteur, dat ik hier nog even gewag maak van dit hoogst toevallig samentreffen van lectuur. THE FOLKESTONE CONFERENCE o Van de 31ste mei tot de 3de juni 1963 zal te Folkestone de 57ste Annual Conference worden gehouden. Het programma, alsmede de warme woorden van de heer Greaves, meende de re dacteur U niet te mogen onthouden. Weliswaar zijn de „full board" (vol bord) prijzen van het Grand Hotel niet laag (47/6 tot 63/- per persoon per dag), maar de afstand erheen is betrekkelijk klein, zodat wij hopen toch met een royale delegatie vertegenwoordigd te zullen zijn. Het programma en de reserveringsformulieren zijn bij Uw secre taris verkrijgbaar zolang de voorraad strekt

The Dutch Dickensian | 1962 | | pagina 20