80 ren om dickensgek te worden» De eerste is „Dickens en de Ro mantiek" van E» d'Olivera (bedoeld wordt Frans Coenen. Red.) te lezende tweede het bijwonen van een vergadering van de Fellowship. Jan Jacobs heeft allebei gedaan, met alle gevol gen van dien. (Wij willen hem aanbevelen ook Dickens te lezen. Red.) Nadat hij te Bloemendaal, ten overstaan van een veertig tal Dickensians zijn denkbeelden (betreffende de Dickens So ciety) had uiteengezet...... „hebben ze me zo weten te be praten., dat ik me staande de vergadering als lid heb aange meld." Eenmaal bekeerd, hield hij zich ook aan zijn nieuw verworven inzichten. Ook toen een groep Waalwijkse Dickens-vereersters hem van verraad aan het gezamenlijk beleden Society ideaal be schuldigde en alle contacten met Groningen verbrak. Jan Ja cobs is nu naarstig op zoek naar leden voor de Groningse Reading Circle. „Het valt niet mee", bekent hij, „de liefheb bers liggen niet opgeschept. In totaal moet ik zes tot acht mensen hebben", zegt Jan, meer niet, anders loopt het uit de hand." Tot zover dit artikel. Deze bezielde jongeman verzocht de redacteur voorts het vol gende te willen vermeldens „Dat mij, na overweging van de be zwaren (te veel ouderen, grote afstand etc») die ik aanvan kelijk had, is gebleken, -dat zij overdreven zijn; dat de mede deling „ouderen" te heftig was en is; dat er geen misverstan den behoeven te zijn over het moeilijk begrijpbare punt, als zou ik met mijn „kliek" in Groningen een Reading Circle oprichten, die toch zeer apart zou komen te staan. Het zou een R.C. wor den net als andere Circles. Met het idee van de Society heb ik afgedaan, althans ik heb het in andere vorm gegoten." Intussen legt deze Fellow-dickensian een enorme ijver bij zijn streven aan de dags hij heeft weer een radiopraatje in voor bereiding, ditmaal voor de microfoon van de Regionale Omroep Noord. Voorts wil hij een enquête houden onder professoren, leraren en studenten. Het bestuur blijft zijn activiteiten met belangstelling en sym pathie gadeslaan en hoopt, dat deze binnenkort een wellicht kleine, maar bloeiende Leeskring zal opleveren.

The Dutch Dickensian | 1962 | | pagina 24