in de satelliet-staten» vallen deze in goede aarde, dan is Rusland zelf aan de leurt- Als materiaal kan het Irons der omvergeworpen Stalin--"beelden gebruikt worden- Dickens was de voorvechter van het proletariaat en hij bestreed het kapita lisme- Wel woonde hij zelf in een groot huis, doch aan de overkant daarvan liet hij een hut bouwen. Ook hierin was hij een voorloper der huidige Russische machthebbers. o BALI. Hier heeft men Dickens niet geheel begrepen-In al le dessa's werd uit de werken van Thackeray voorgelezentot dat de regering in Djakarte ingreep en in allerijl de heer Greaves uitstuurde om het misverstand te herstellen. De heer Greaves kwam inderdaad op Bali aan, doch de haastige spoed moet hem bij het inpakken parten gespeeld hebben» want toen hij zijn koffers opende, vond hij de volledige werken van Wal ter Scott en Daniel Defoe. Hierdoor niet ontmoedigd verza melde hij de inwoners op het marktplein en hield een lezing met lichtbeelden, waarin hij onbetwistbaar aantoonde, dat de ontmoeting tussen Martin en Jonas Chuzzlewit niet in de White Horse te Ipswich heeft plaatsgevonden, zoals gewoonlijk wordt aangenomen, doch in het Buil hotel te Rochester. Zijn voordracht werd met luid applaus begroet en verschillende dessahoof'den betoonden na afloop hun opluchting. Een Branch wordt hier niet gesticht. Voorlopig wil men zich tot een Reading Circle beperken, om dat later te zien, vrat hieruit groeien kan. o DEN HAAG. Headquarters te Londen heeft in het jubeljaar de heer Vrank van Oorschot bezocht, om hem over te halen een afzonderlijke Branch te stichten. De heer van Oorschot echter hield voet bij stuk. Hij beschouwde zich als een loot van de Haarlemse stam en weigerde deze door te snijden. Toen men krachtiger aandrong, dreigde de heer van Oorschot de baron en de barones uit de Fellowship terug te nemen en het logboek van Louise Overbeek aan het Shakespeare-genootschap over te dragen. Men keerde ontdaan naar Londen terug. De zaak zal op de ko mende Annual Conference opnieuw aande orde komen. o FRIESLAND. De heer Jacobs is nog immer doende alhier een afzonderlijke Leeskring te stichten. Ook de heer Hannink is 62

The Dutch Dickensian | 1962 | | pagina 6