meermalen te Bolsward waargenomen» Ons lid notaris Keuning te Dantumawoude echter staat als een rots in de "branding» Om hem te vermurwen tracht men nu een bedevaart naar het graf van Uriah Heep te Dokkum te organiseren, doch de deelneming hieraan blijkt gering» Behalve de heer Boissevain heeft zich nog niemand aangemeld» Meer vooruitzichten biedt het idee, om de Elfstedentocht in Dickens-dracht te rijden» Hiervoor heeft zich Hel Wiener aangemeld, vergezeld door de heren Ba- vius, Jo Beek en Eras, welke laatste als Winkle denkt te gaan, met de schaatsen achterwaarts gebonden» Als prijs voor de beste klederdracht heeft de dochter van notaris Keuning, een bekende Friese schone, zich welwillend beschikbaar ge steld» o HOHGKOHG» Hier was het gedenkjaar aanleiding om de ge leidelijke verdringing van Dora Spenlow door Agnes Wickfield in een schimmenspel op te voeren» Ernstige taalmoeilijkheden waren er oorzaak van, dat alleen het hondje „Jip" bevredi gend doorkwam, doch omtrent de andere figuren hadden de toe schouwers niet de flauwste voorstelling. Zo meende men in Mr.Dick, die met zijn geld in zijn broekzak rammelt, een Chi nese wisselaar te herkennen^ hij werd dientengevolge uitge floten en na afloop van de voorstelling tegen de grond ge slagen. Ook gelooft men in Hongkong nog steeds, dat Pickwick de heer Jingle in Bath is tegengekomen, terwijl dit in Londen heeft plaatsgevonden. De heer Staples is naar Hongkong onder weg, om daar althans de eerste beginselen te doceren. Van een Branch kan in deze omstandigheden geen sprake zijn° wel van een eenvoudige leeskring voor minder gevorderden, naar het voorbeeld van Den Haag. o IUDIA. Te Bombay is slechts één figuur uit Dickens' wer ken tot een zekere populariteit gekomen, namelijk de opium schuivende Mr.Jasper uit „The Mystery of Edwin Drood"Men gelooft daar ook niet, dat hij zijn neef vermoord heeftj en zo dit al het geval mocht zijn, dat hierin niets laakbaars steekt daar elke dode Engelsman er een minder is. De in Bombay -woonachtige Droodisten hebben op die grond zestig speldjes van de Dickens Fellowship aangevraagd, doch Miss Minardsaar— zelt met de verzending. G.B. 63

The Dutch Dickensian | 1962 | | pagina 7