Ill A DUTCH BOTTLE (Silas Wëgg, Ch.XIV) Then he stopped, looked down into the cavity, Lent over it, and took out what appeared to he an ordinary case-h.ottlej one of those squat, high-shouldered, short-necked glass- hottles wich the Dutchman is said to keep his courage in, (Our Mutual Friend, Chapter VI), Zonder in chauvinisme te vervallen, mogen wij vaststellen, dat de wieg van alle prominente Nederlandse Diekens-vereerders in Haarlem of naaste omgeving gestaan heeft. Een overigens zwakke poging van enkele Amsterdamse en Haagse „readers" via archiefonderzoek aan te tonen, dat hoofd- en hofstad niet achtergebleven zijn met het bakeren van vooraanstaande Dickensminnaarsis op niets uitgelopen. Alle sporen van het onderzoek liepen uit bij de Haarlemmerpoort (voor zover het Amsterdam betrof), waar de trekschuit naar Haarlem ligt. .De rijksarchivaris te 1 s-Gravenhage hield constant zijn wijsvinger naar het noorden gericht en murmelde slechts? Ceaciliasteeg. Om Haarlem dus het pond te geven,- waar het krachtens de sta tuten van "onze branche recht op heeft, beginnen wij deze ru briek met een herinnering van Geertruida Carelsen, pseudo niem voor de op 10 april 1843 te Haarlem geboren Amy Geer truida de Leeuw. Zij bracht twee jaar in Londen door en wat zij daar gezien, gehoord en gedaan heeft, legde zij neer in haar boekje „In Londen" (Haarlem, H.D.Tjeenk Willink, I890). Wij volgen haars IN EPPING FOREST Reizigers die, Londen bezoekend, een heelen of een halven dag aan den stadsrook wenschen te ontsnappen, kan ik aanra den een long vol boschlucht te gaan halen in Epping Forest. Een bruikbaar plan, voor gewoon goede voetgangers, is? van Liverpoolstreet 'Station uit, langs the Great Eastern Railway zich te laten vóeren naar Illford, en van daar te wandelen naar Chigwell. 165

The Dutch Dickensian | 1963 | | pagina 31