Ondanks alles wat er op zijn particuliere leven valt aan te merken kan men aan de boeiende persoonlijkheid van Dickens toch veel vergeven, Laten we vooral bedenken dat er heel weinig zorg aan zijn opvoeding besteed' is dat hij al heel jong succes had en daardoor, en ook door vleierij, bedorven is o Als hij zich dikwijls tactloos uitliet, vooral in en over zijn huwelijk, is dit te wijten aan het feit, dat hij een ramp zalig verkeerde keuze heeft gedaan en last not leasts dat hij erg veel verdriet van zijn kinderen heeft gehad. Mevrouw T„Kamerlingh Onnes-Easton. KINSCHOTENj Op de reünie van Groningse tandartsen te Win schoten werd op het eind van de vergadering plotseling de pers verzocht de zaal te verlaten. Het schijnt, dat Wee Am sterdamse tandartsen een verrassend voorstel ter tafel brachten. Buiten hoorde men een geweldig applaus. ASSEN; Het mond- en klauwzeer is sind.s vorige week onder de Drentse bevolking onrustbarend toegenomen. De tandartsen doen er niets aan. Zij lezen Dickens in een pand,toebehorend aan de heer Marius Beek junior, De politie staat machteloos BLOEMBNDAALs De heer Doodeman, eigenaar van .,Zomerzorg" heeft uit Amsterdam een aanbieding ontvangen ter overname van zijn établissement. Toen hij echter de voorwaarden ver nam, weigerde hij. UTRECHT; Gp de jaarbeurs alhier staat een boekenstand, uit sluitend aan de werken van Dickens gewijd. Wanneer men er echter iets kopen wil, blijken slechts de Pickwick Papers leverbaar. Wie tot aankoop hiervan overgaat, verplicht zich bovendien het werk te lezen in een speciaal daartoe aange wezen huis. Het perceel wordt door de autoriteiten scherp in het oog gehouden. 209

The Dutch Dickensian | 1964 | | pagina 15