275 THE MEETING OP THE 10TH OP JULY 1965 IN ZOMERZORG Ze zijn er aan het verbouwen. Die vroeg kwamen, kregen dit te horens "Ze kenne nog niet in de zaal". Ens "Hier moet in tensief gearbeid worden." Dit laatste was niet tegen de gas ten, dat komt nog wel. Een gedenkwaardige middag. Twee bij zondere leden, de Heren Maingay en Jacobs, kwamen onvemnachts opdagen. Ook Mevrouw Tonino, charmant in een uitgesneden jurk, was er. Vanaf het voorplein sloeg de Heer Tonino haar nauwlettend gade. Het bestuur nam alvast aan de gedekte ta fel plaats. Er was veel te bespreken. Het is voor Mevrouw Olga Heldring enigszins bezwaarlijk de conference van 1967 geheel alleen voor te bereiden. De Eastbourne-gangers haalden herinneringen op. De Heer Overbeek betrad, in de voetsporen van Mr.Pickwick, de hotel kamer van een dame, die van tevoren haar gordijnen had dicht getrokken en de deur opengezet. Over de onvermoeibare Mr. Cedric Dickens kom je niet gemakkelijk uitgepraat. Aan het conference-dinner "he took wine" met o.a. de liefhebbende echtgenoten, maar omdat Mrs Micawber niet in de zaal was, stond er niemand op. De causerie, die de Life-President hield over de gespannen verhouding tussen Dickens en Thackeray, was, zoals we dat gewend zijn, sprankelend. Wij hoorden een uiteenzetting over raannenvriendschap en over de plaats die de vrouw in die da gen innam. Onwillekeurig gingen onze gedachten terug naar die daverende mossel-middag van lang geleden. En dan denk je,wat bestaan we al lang, wat hebben we veel .plezier gehad en wat hebben we een heleboel mooie lezingen mogen horen gedurende die tijd. De maaltijd was, in tegenstelling tot Bella's huwelijksdiner, geen "crowning success" (Our Mutual Friend, bk IV,ch.4). Eerst kregen we tomatensoep, een poos later vlees, aardappe len en een beetje groente en weer een poos later, ijs. De wijn was, net als Mr Pecksniff's wijn, "acid and made the guests wink". (Martin Chuzzl., ch.V). De Heer van Blommestein hield, als tafelpresident, de tucht in toom. Mevrouw Gruys, een

The Dutch Dickensian | 1965 | | pagina 33