stond Nu wij toch aan het vernieuwen zijns mejuffrouw Hilda Kern zal een nieuw omslag voor The Dutch Dickensian ontwerpen» Wij leven mee met ons lid mejuffrouw Anneke Sijp die een ongeluk gehad heeft» Wij wensen haar een spoèdige beter schap. Onze president hield een interessant pickwickologisch hetoog over de hoed van Pickwick. Wij volgden dit hoofd deksel het gehele boek door. Dickens himself zou geboeid geweest zijn, dachten wij. Twee leden (wij noemen géén namen) gaan in Cornwall kijken welke kleur de hoed van Pickwick had. De pannekoeken-met-stroop vielen opnieuw in goede aarde. De bediening was vlug. Die er niet waren zullen wéér spijt hebben, want de strooppotjes zijn groter dan voorheen. Na het eten vertoonden de gebroeders Cheeryble hun film. Dit is de mooiste die zij tot nog toe gemaakt hebben. Er waren prachtige natuuropnamen, je zag Mr.Cedric Dickens en je zag mevrouw Overbeek met een spits jagershoedje op. Daarna mochten wij luisteren naar een opgenomen voordracht van Mr John Greaves. Het was een gedeelte uit A Christmas Carol. Daar krijg je nooit genoeg van, noch van Mr.Greaves noch van de Carol. Tenslotte ga je dan weg. Dertig mensen roepen door elkaar dat zij hun geld, hun sjaal en hun vrouw niet zien, maar alles komt terecht en alle auto's zijn afgeladen. De Pre sident haalde bij het afscheid de Camera Obscura aan, een vergrijp waarop in onze vereniging de tredmolen moest staan, „constantly ascending an endless flight of stairs with upon one ankle an amulet or charm of iron." (The Old Curiosity Shop, chapter the last), LC0. B« 297

The Dutch Dickensian | 1965 | | pagina 21