304 gezicht. In die loodzware koffer, die hij meetorste zat de gehele Christmas Carol, voorgedragen door Mr John Greaves Het was prachtig. Naderhand tekenden wij een stuk om de heer Greaves te bedanken. Eerst kwam nog de stem van Mr Cedric Dickens, de achterkleinzoon van Charles. The Carol hoorden wij in tweeën. Het sombere en aandoenlijke voor het eten. Na de pannekoeken, Witte van Haamstede en Jan Ple zier, eindigden wij hartverwarmend met een kraaiende Scrooge. Het bracht ons helemaal in Kerststemming en met Tiny Tim zeggen wijs ,,God bless, us every one!" LC0. B. GHOSTS' IN CANDLELIGHT Zaterdag hebben wij ons al in de kerststemming laten bren gen door met een kandelaar naar Kraantje Lek in Overveen te rijden, waar nog meer mensen een kaarsje hadden ontsto ken, om in die warme schemering te luisteren naar de Christmas Carol, voorgedragen door John Greaves. Dat is de hon. secretary van de Dickens Fellowship in Engeland, die de hele Dickens uit het hoofd kent, op Charles Dickens gelijkt en diens proza reeds overal in de wereld met on navolgbaar talent gedeclameerd heeft. De moderne techniek stelde ons in staat naar Greaves te luisteren buiten diens aanwezigheid want hij stond op de band. Behalve de geesten in de Christmas Carol en die van Greaves was er trouwens ook de geest van -Godfried Bomans die zich op dat moment lijfelijk in de west bevond, maar schriftelijk deed weten in gedachten bij ons te zijn. De technische vindingen van deze tijd, schreef Godfried ons, maken het mogelijk het lichaam sneller te doen reizen dan de geest. En al zit ik nu in een tropisch klimaat, met mijn geest toef ik rond het kaarslicht bij u in Kraantje

The Dutch Dickensian | 1965 | | pagina 28