de laatste Haarlemmers het bestuur van de Haarlem-branch verlaten. Gelukkig dat de heer Bomans nog (ik zeg uit drukkelijk HOG.) als life-president fungeert. Ik vraag mij echter afs hoe lang nog? Hoelang zal de heer Bomans nog stand kunnen houden? Wanneer zal hij ten prooi vallen aan de niets ontziende machtshonger van de hoofdstad? Torenhoge flats naderen Halfweg. Waar eens koeien graas den en korenvelden deinden in de zomerzon ligt nu de ein deloos grauwe vlakte van opgespoten zand. Amsterdam hon gert. In het Noordzee-kanaalgebied zal een machtige olie maatschappij zijn smeerwalm uitbraken over de blonde Ken- nemergaarde. En op de Blinkert, waar Witte van Haamstede stond en de kleine Tjebbo Franken van de duinen rolde, hebben Amsterdammers geruisloos de macht in handen geno men van de Haarlem-branch. Waar gaat het heen?" Tot zover de koddebeier, wiens naam wij niet zullen noemen om te voorkomen dat Het Parool zijn foto en relaas in extenso publiceert. Sinds Hederhorst weten wij wat voor onaangename gevolgen hieruit kunnen voortvloeien. Een bejaarde boomkapper van Elswout en een leidekker van de Haarlemse Bavo geven eveneens in krasse termen uiting aan hun verontwaardiging. De melkboer van mevrouw Bomans heeft zonder omhaal van woorden een DAAD gesteld. Sedert 1 november speelt hij haar om de dag een liter melk en een kwart flesje room in handen. „Voor het weerstandsvermogen van de Life President, namens het „Verbond van Kennemer melkboeren", heeft hij haar op 1 Hovember toegefluisterd en als rechtgeaard vertegenwoordiger van het volk der Friezen voegde hij er iets luider aan toes Haarlem boppe! Er heerst ongerustheid in Haarlem en omstreken. Dit mogen wij wel vaststellen. Met bezorgdheid vraagt men zich afs „-Waar gaat dat heen"? Wat zal de volgende stap zijn, die Amsterdam onder aan voering van het komische filmduo Beek (het zijn toneel spelers) gaat ondernemen? Welke stappen zal de agressieve 284

The Dutch Dickensian | 1965 | | pagina 8