285 Keene doen? Is Meulenhoff wel zo geloofwaardig als hij zich voordoet? Wanneer zal de Haarlem-branch officieel worden omgedoopt in Amsterdam-branch? Op 30 oktober waren de aan wezige echte Haarlemmers op de vingers van één hand te stel len. Het ziet er alleszins somber uit. Toch is er nog één- lichtpunt s het onafhankelijke publiciteitsorgaan The Dutch Dickensian bevindt zich hecht in Haarlemse handen. Hoewel wij ons bewust zijn van de ernst der tijden behoeven wij nog niet te wanhopen. De redactie van The Dutch Dickensian schaart zich met de weinige Haarlemmers die niet bezweken zijn onder de Amsterdamse dreiging als één man om de Life-Presidentdie thans een moeilijke tijd te- gemoetgaat Zijn strijd zal zwaar worden. Met de melk en de kwart-fles jes room (hulde aan de melkboeren!) en door de Haarlem mers uit eigen middelen bekostigde eieren, cognac en si garetten hopen wij de weerstand van de heer Bomans tot het schier onmenselijke op te voeren. Wij zijn er diep van over tuigd dat alle Amsterdamse korstjes bij elkaar dit nooit kunnen bereiken. Op de Bloemendaalse Parkweg heeft men ons verzekerd (en mevrouw Bomans bevestigde dit aan uw redactie) dat dit room-ei-cognacdieet - mits bij juiste dosering - de heer Bomans tot veelbelovende prestaties brengt, zodat wij vol vertrouwen de winter tegemoet gaan. Met melk en room meer Bomans! Een stovenzetster uit Spaarndam, die beweert in rechte lijn af te stammen van Kenau Simons Hasselaar,en nauwe re laties onderhoudt met een beurtschipper op Amsterdam, kirde - toen wij haar mening vroegen - verbeten maar vast beradens „Haarlemmers, denkt aan uw grootse verleden Legt het hoofd niet in de schoot noch op tafel. Zet u schrap en het beste beentje voor! Schaart u, met Godfried de Life-President in de voorste gelederen! Dan ligt het welzijn van de Haarlem-branch in ONZE handen". Tot zover hetgeen wij in en om de Spaarnestad vernamen. C.W.

The Dutch Dickensian | 1965 | | pagina 9