3 REDACTIONEEL VOORBERICHT Zo is het dan eindelijk winter geworden na de barre zomer van '85, en wie een betere manier weet om dat te vieren dan het uitbrengen van een nummer van de Dutch Dickensian mag het zeggen: Out vith it, as the father said to the child wen he swallowed a farden. Er zullen leden zijn, die vinden dat ze lang op een nummer hebben moeten wachten. Wellicht kunnen zij zich nog de samenstelling van de vorige redactie voor de geest halen. Juist, U begrijpt het al. But that's over and can't be helped, as they always says in Turkey,ven they cuts the wrong man's head off. De nieuwe redactie beschouwt het doen verschijnen van het onderhavige nummer in zekere zin als puinruimen. Niet dat er op de kwaliteit van de bijdragen valt af te dingen (de redactie zou zichzelf verloochenen als hij dat zou beweren, and if that wouldn't beat cockfighting nothing never will, as the Lord Mayor said ven the chief secretary o' state proposed his missis' health arter dinner). Maar aangezien er reeds enig typewerk was verricht, kon aan de plannen voor een vernieuwde lay-out nog geen uitvoering worden gegeven. Tevens had zich zoveel kopij opgehooptdat het nummer een grote omvang heeft gekregen. Daar dragen een aantal nieuwe rubrieken hun steentje ook aan bij. Met name de boekenrubriek zal in de volgende nummers wel wat bescheidener zijn. Overigens roept de redactie u op niet te bescheiden te zijn in het aanschaffen van boeken via de DD-lezersservice:U én Uw Dickensian varen daar wel bij. Ook vragen wij een bescheiden financiële bijdrage in de drukkosten. Daar staat tegenover dat U ook inhoudelijke bijdragen moogt leveren; let scherp opde Pers voor onze Persschouw, en op alles voor onze rubriek DICKENSIANADank is de redactie ten slotte verschuldigd aan mevrouw Ingrid Hayedirectie-secretaresse van het NIBE te Amsterdamdie een belangrijk gedeelte van de kopij uittikte.

The Dutch Dickensian | 1985 | | pagina 5