71 0-0-0-0-0-0-0-0-0-0 Wie zich in de Noordoostpolder vanaf Emmeloord per auto richting Lemmer begeeft, komt al spoedig een benzinestation tegen dat de fraaie naam "Wellerzand" draagt. Graag roept de redactie van de DD de oliemaatschappijen op dit goede voor beeld te volgen en meer Dickensstations in het leven te roepen 0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0 Voor Dickensians met speciale interesse voor nazaten van Charles Dickens is van belang het verschijnen van De Koninklijke Marine in de TweedeWegeldoorlog door Ph.M.Bosscherwaarin een kleinzoon van Dickens optreedt. Het gaat hier om Sir Gerald Dickens, die bij het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog Brits marine-attaché te Den Haag was. Met betrekking tot hem lezen we onder meer de fraaie anekdote dat hij een keer in de trein nnar Vlissingen werd gesnapt' toen hij daar eens een kijkje wilde gaan nemen. Nadat hij was teruggekeerd kreeg hij te horen dat "die reis., helemaal overbodig was. Een ieder die langs de havens in Vlissingen liep, kon onze scheepjes precies tellen". Voorwaar een •'merkwaardige wijze van omgaan met een bevriende en du: elijk oncommerciëlereizigerWellicht had men zich in de trein gerealiseerd met een nazaat van Dickens van doen heboen, en vreesde men dat hij begiftigd was met de scherpe en scherpzinnige blik waarvan zijn grootvader in zijn werk zo duidelijk getuigenis aflegt. 0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0 In het tijdschrift BZZLLETIN 128 (september 1985) is de lezing afgedrukt die Christel van Boheemen op 21 september 1985 voor de Haarlem Branch heeft gehouden. Titel: Welke Dickens? De pluraliteit van literatuur. 0-0-0-0-0-0-0-0-0-0-0

The Dutch Dickensian | 1985 | | pagina 73