- 102 - Kon deze dreigende scheuring dus nog te elfder ure afgewend worden, anders verliep het met een initiatief uit de diaspora: de opkomst en ondergang van de Zwolsche Branche. Voorzover het archief het toelaat de affaire Zwolle te reconstrueren, laat het een drama zien met voldoende tragische aspecten om een tweetal romans van Dickens te vullen. Het draaide allemaal om de persoon van ene Herman Hannink. Deze had kennelijk de President te Nottingham ontmoet en schreef vervolgens een enthousiaste brief vanuit Engeland aan de President. Ik geef U de reactie van de president. Haarlem, 12 juni 1958 Aan de Ouders of aan de Hospita van Den Heer Herman Hannink. Nieuwstraat 12, Raalte. L.S. Gisteren had ik het genoegen een brief van den heer Herman Hannink uit Londen te ontvangen, die even uitgebreid als voor beantwoording vatbaar was. De schrijver verzuimde echter zijn adres op te geven. Indien U zo goed wilt zijn mij omtrent zijn huidige verblijfplaats aldaar in te lichten, zoudt U zowel mij als vermoedelijk ook hem een dienst bewijzen. U bij voorbaat dankend voor de te nemen moeite, verblijf ik, met de meeste hoogachting, Het antwoord komt per kerende post. Raalte, 14 juni 1958 A. B. Hannink Beëidigd Makelaar in onr. en roerende goederen De Heer Godfried J.A. Bomans Weledelgeb. Heer, Het spijt me dat ik U, als antwoord op Uw brief van 12 dezer, moet mededelen dat het adres van onze zoon Herman ons te Londen niet bekend is. Ook wij hebben enige brieven en kaarten ontvangen uit gemelde plaats zonder opgave van adres. Ook bij zijn vriend alhier, waarmede hij nogal veel correspondeert, bleek na informatie geen adres bekend te zijn. Wel heeft hij bij zijn vertrek als adres opgegeven het George Hotel te Nottingham, doch deze plaats ligt zo ver van Londen dat we dit wel de eerste dagen, doch thans zeker niet meer als juist adres kunnen beschouwen. Ik kan deze nonchalance van hem niet erg waarderen.

The Dutch Dickensian | 1987 | | pagina 104