- 103 - Mochten we dezer dagen nadere gegevens omtrent zijn verblijf plaats ontvangen, dan wil ik U deze gaarne even telefonisch doorgeven. U hartelijk dankend voor de belangstelling die U in onze Herman toont, verblijven we Met alle hoogachting (w.g. A.BHannink en echtgenote) En vervolgens: Raalte, 4 juli 1958 A.B. Hannink Makelaar Weledelgeboren Heer, Evenals mijn vorige brief moet ik U, in antwoord op Uw heden morgen door ons ontvangen schrijven, tot mijn spijt mededelen dat we nog steeds niet in kontakt kunnen komen met onze zoon Herman, wegens het steeds veranderen van verblijfplaats. Enige weken geleden kregen we een kaart van hem uit Parijs met de mededeling dat hij toch wel weer naar Raalte verlangde en op thuisreis was. Op die thuisreis maakt hij echter een behoorlijke omweg blijkens kaarten die we nadien van hem ontvingen uit België, Luxemburg, Straatsburg en enige dagen geleden uit Bazel. We verwachten hem daarom de eerste dagen nog niet weer thuis. Het is wel jammer dat we ook het verzoek van Mr. Greaves niet kunnen voldoen al was het hem, blijkens zijn schrijven, wel bekend dat H. van plan was een extended tour te maken befour returning home. Zou Herman van de bijeenkomst op 5 juli wel op de hoogte zijn? Ik vermoed, wanneer hij hiervan afwist, dat hij wel voor 5 juli zou zijn terug geweest. Met alle hoogachting (W.G. A.B. Hannink) U ziet de suspense is al aanwezig. Onverklaarbare afwezigheid en een geheimzinnig verzoek van de Secretary van de Fellowship, de heer Greaves. Het geheim wordt onthuld in een brief van de President aan Herman Hannink bereidt de oprichting van een Zwolse Branch voor! Beste Herman, In antwoord op je brief van 4 augustus en het begeleidend concept van de agenda der oprichtingsvergadering, moet ik je tot mijn spijt melden, dat het laatste een teleurstelling was. Niet alleen is de regelafstand van dit ontwerp te nauw om het doeltreffend aanbrengen van correcties toe te staan, maar ook de proeve zelf wemelt van fouten en onnauwkeurigheden. Ik ben begonnen met er enige van te signaleren, doch moest dit al spoedig opgeven, want

The Dutch Dickensian | 1987 | | pagina 105