- 105 - De heer Bomans verzocht mij U mee te delen, dat met de uitdrukking 'charter' de oorkonde bedoeld wordt, die door de Council van de Dickens Fellowship wordt toegestuurd naar elke nieuwe Branch, die door dit college als zodanig erkend is. Men kan hierom echter niet vragen dan nadat door oprichtingsver gadering tot de stichting van de Branch besloten is. Is de stichting echter een feit, dan dient met de aanvraag niet gewacht te worden, daar de Council slechts twee maal 's jaar bijeen komt, in de eerste week van October en april. Namens den heer Bomans met de meeste hoogachting, Dan komt op 11 september een eerste waarschuwing: het prospectieve aspect uit de toneeltheorie. Is Herman Hannink wel te vertrouwen? Haarlem, 11 september 1958 Den Heer Herman Hannink Geachte Heer Hannink, Bij aankomst alhier vond ik in de Dickens library, waarvoor ik mede verantwoordelijkheid draag, de reeks ingebonden Dickensians onderbroken door vier gapingen t.w.: deel 1923, deel 1926, deel 1943/1944 en ten slotte de jaargang 1951/1952. Bij informatie bleek mijdat de heer Bomans van zijn gewoonte om nimmer uit deze bibliotheek iets uit de lenen, ten uwen behoeve is afgeweken. Ik neem de vrijheid U met de meeste aandrang te verzoeken de U toevertrouwde delen te behandelen met een zondanige zorgvuldigheid dat ze, zowel naar uiterlijk als wat de inhoud betreft, in dezelfde staat terugkeren als waarin ze in Uw bezit kwamen. Hoogachtend (w.g. onleesbaar) privé-secretaresse van G.J.A. Bomans De spanning wordt even teruggenomen: de stilte voor de storm. Op 29 september is de Zwolsche Branch een feit. Voorzitter is Dr. Schotsman, rustend zenuwarts en directeur van het Overijssels Museum, heeft zes jaar lang in China gepractiseerd en biedt zichzelf aan voorlezingen o.m. over Chinese metafysika. Secretaris is Herman Hannink. Dan barst in oktober de bom. Leslie Staples stuurt een kort briefje aan de President. 7 Lyme Terrace, N.W. October 1958. My Dear Godfried, I Think, in confidence, I had better send you copies of letters I

The Dutch Dickensian | 1987 | | pagina 107