- 106 - have just sent to Hannink, to let you see what is happening. Really, I am very annoyed with him in landing Miss Minards with all the work of distributing the photographs. He took all the addresses when he collected the cost, so why could he not have sent them direct? Doris has a very great deal of work on her hands just now, and it is most unfairThen there is the question of postage - he surely included the cost in his charges: 2/6 for those quite small prints, and 5 shilling for the larger ones. However, you see what 1 say. My streamlined trip to Holland seems like a dream now, but it will be an abiding memory. Best wishes, LESLIE P.S. I hope you have received the Sept.No. now, and that you like it. L. De brief van de President aan Hannink laat aan duidelijkheid niet te wensen over. Haarlem, 15 October 1958. Waarde Hannink, Hoewel ik je dat nooit heb laten merken, ben ik in waarheid een zeer bezet man, die moet woekeren met de dag. Welnu, je begint me té veel tijd te kosten. Na de eindeloze soesah over die foto's zie je nog kans de mensen te prikkelen, als je het dan eindelijk doet. Ik verkeerde in de mening, dat alleen Miss Minards de lijst van betalers had en dat zij op zich genomen had de foto's rond te sturen. Nu blijkt, dat een dergelijke afspraak volstrekt niet bestaat en dat je haar ongevraagd de hele zaak hebt toegezonden, alsof zij een juffrouw van de posterijen is. Terecht vindt de anders zo zachtmoedige Mr. Staples dit 'most unfair'. Het werk immers, dat de toch al zo overbelaste Miss M. nu op heer schouders moet nemen, had jij persoonlijk kunnen doen. Waarom stuurde je zelf die enveloppen niet? Om porto uit te sparen? Goed, dan heb je een paar gulen verdiend, maar tegelijk je prestige ginds een nieuwe deuk gegeven. Ik herhaal nog eens: je wint met dit soort schranderheid niets. Het is dood en dood jammer, dat je telkens in deze kortzichtigheid vervalt, zonder te beseffen dat het je alleen maar schade doet. Je bereikt er niets mee. Het zijn niet de slimme tussensprintjesdie helpen. Alleen de lange afstand telt. Wie dit niet beseft, arriveert nergens, (het vervolg ontbreekt) Onderhuids heeft dus al die maanden, waarin ogenschijnlijk Hannink onschuldig bezig was een Zwolsche branch op te richten, het drama zich verder ontwikkeld. Wat was het geval? Hannink had te Nottingham foto's genomen en deze voor ready cash aan de Engelse deelnemers verkocht. Voor de daadwerkelijke nakoming van zijn verplichtingen moest echter

The Dutch Dickensian | 1987 | | pagina 108